A je zle! I druhý test byl opět pozitivní a Pogbovi nyní hrozí rozvázání smlouvy i potenciální konec kariéry

A je zle! I druhý test byl opět pozitivní a Pogbovi nyní hrozí rozvázání smlouvy i potenciální konec kariéry

Analýza vzorku B francouzského záložníka Juventusu Paula Pogby potvrdila podle informací agentury ANSA přítomnost testosteronu. Fotbalovému mistru světa z roku 2018 tak nyní za doping hrozí až čtyřletý zákaz startů a předčasné ukončení smlouvy s italským klubem.

Pogba měl pozitivní test při namátkové dopingové kontrole 20. srpna po ligovém utkání s Udine, do něhož nezasáhl. Za Juventus pak nastoupil do dalších dvou zápasů, po zveřejnění pozitivního nálezu ve vzorku A má ale od 11. září předběžně zastavenou činnost. V polovině září Pogba požádal o provedení kontrolní analýzy, rozbor vzorku B laboratoří v Římě ale nyní podle ANSA původní výsledek potvrdil.

Podle zářijové zprávy listu Gazzetta dello Sport způsobil pozitivní výsledek doplněk stravy, který Pogbovi předepsal přítel a zároveň lékař z Miami. Pokud by fotbalista dokázal, že látku užil neúmyslně, mohl by dostat dvouletý trest.

Souness: Pogba je líný, a navíc hloupý

Graeme Souness je bývalým hráčem Liverpoolu a nynějším fotbalovým expertem, který až do dubna 2023 vysedával ve studiu Sky Sports. Mnozí si jej pamatují zejména díky jeho ostrým názorům, jimiž nešetřil zejména někdejšího záložníka Manchesteru United Paula Pogbu.

V souvislosti s Pogbou volil Souness často takové výrazy, jako jsou líný, namyšlený, nezodpovědný a v neposlední řadě také hloupý fotbalista. Jakmile tedy vyšla najevo Paulova kauza s dopingem, tato kritika odstartovala hezky od začátku.

„Po tomto problému se opět potvrdilo, že vše, co jsem o Pogbovi kdy říkal, byla pravda. Od samotného mládí měl potenciál být dobrým fotbalistou, ale byl líný. A jak se nyní potvrdilo, tak i hloupý,“ promluvil Souness v The Second Captains podcastu.

„Chápu, že měl zdravotní problémy, ale pokud kvůli nim začal brát nějaké peptidy a myslel si, že na to nikdo nepřijde, tak ho jinak nazvat nemůžu… Ten člověk je celý život líný, a přitom strašně namyšlený. Fláká tréninky, během zápasů fláká své defenzivní povinnosti, zanedbává správnou rozcvičku a pak to vyústí vždy nějakým svalovým zraněním,“ líčil.

„Volný čas tráví po zábavách, hraje hry, a i když mluví o tom, jak se chce ve fotbale zlepšovat, tak se mu nikdy plně neoddal. A to je názor, za kterým si stojím a vždy budu stát. Je to prostě lemra líná,“ nebral si Souness žádné servítky.