Jsem přesvědčený, že jednou budu trénovat v Saúdské Arábii, prohlásil Mourinho

Jsem přesvědčený, že jednou budu trénovat v Saúdské Arábii, prohlásil Mourinho

Osobitý portugalský stratég, José Mourinho, v rozhovoru pro egyptskou televizi MBC uvedl, že je přesvědčený, že jednou bude trénovat v Saúdské Arábii. Momentálně se však plně soustředí na svou práci v Římě. Za zajímavou považuje jak saúdskoarabskou ligu, tak asijskou Ligu mistrů.

"Jsem přesvědčený, že tam jednou budu pracovat. Nevím kdy, ale jsem si jistý, že k tomu dojde," uvedl Mourinho, jenž je v současnosti trenérem AS Řím. "Teď se plně koncentruju na práci v Římě, kde do toho budu dávat maximum do posledního dne. Nikdo neznáme budoucnost, ale do Saúdské Arábie rozhodně půjdu," dodal.

Šedesátiletý Mourinho uvedl, že v létě odmítl mimořádně lukrativní nabídku ze Saúdské Arábie, protože chtěl zůstat i třetí sezonu v AS Řím, s nímž vyhrál Konferenční ligu a letos postoupil do finále Evropské ligy. Ale v červenci se stal členem vedení Mahd Academy, jež se specializuje na hledání sportovních talentů v Saúdské Arábii. "Dveře jsou pro mě v Saúdské Arábii stále otevřené," dodal mistr Španělska, Anglie a Itálie a dvojnásobný vítěz Ligy mistrů.

Letošní lavinu odchodů do Saúdské Arábie odstartoval v zimě jeho slavný krajan Cristiano Ronaldo. "Byl první. Hráči si nejdřív mysleli, že to bude jen taková 'one man show', ale v létě zjistili, že se všechno mění. Chodí tam mnoho hráčů, i těch v nejlepším věku, ne jen na konci kariéry, protože ta liga je kvalitní a velmi zajímavá je také asijská Liga mistrů," dodal Mourinho.

Trenérská kariéra Josého Mourinha:

2021 – současnost: AS Řím
2019 – 2021: Tottenham
2016 – 2018: Manchester United
2013 – 2015: Chelsea
2010 – 2013: Real Madrid
2008 – 2010: Inter Milán
2004 – 2007: Chelsea
2002 – 2004: Porto
2001 – 2002: Leiria
2000: Benfica