Řepka veřejně kritizuje sparťana Vindahla: Nečiší z něj jistota, s nadsázkou lze říct, že je lepší stoper než brankář

Řepka veřejně kritizuje sparťana Vindahla: Nečiší z něj jistota, s nadsázkou lze říct, že je lepší stoper než brankář

Mohl by se stát z pětadvacetiletého sparťana Petera Vindahla nejlepší brankář zdejší prvoligové branže? Odpověď nezní záporně, nicméně zatím k tomu nedošlo.

Jílek káral Pospíšila: Musí se ještě hodně učit, penaltu možná odkoukal od Juliše, který má úspěšnost daleko vyšší

Podle nejednoho experta působí 195 centimetrů vytáhlý strážce svatyně rozpačitě a na čele se nevyhřívá v žádném z důležitých statistických ukazatelů.

Ve FORTUNA:LIZE dosud odehrál bývalý gólman Norimberku i Alkmaaru 810 minut čistého času, nabídl 22 úspěšných zásahů, pokořen byl osmkrát a jeho úspěšnost tedy činí 73,3 procenta.

K absolvovaným devíti prvoligovým soubojům je třeba přičíst i čtyři starty na půdě Evropské ligy, v nichž byl celkem pokořen šestkrát a v pohárové Evropě stále čeká na první vychytanou nulu.

Po jedenáctém kole v Hradci Králové (1:3) ho za jeho chybu kritizoval i někdejší letenský kapitán Tomáš Řepka, jenž se o třináctinásobných mistrech Česka pravidelně vyjadřuje na svém Instagramu.

Peter Vindahl vs. FORTUNA:LIGA

Sezony: 1
Zápasy: 9
Čistá konta: 2
Série bez gólu: 245 minut

"Za kontaktní gól Hradce mohla podle mě chyba Vindahla, který špatně přečetl herní situaci a byl při svém zákroku nedůrazný," napsal devětačtyřicetiletý exreprezentant, jenž se nyní věnuje studiu nejvyšší trenérské licence.

Jeho další slova o Vindahlovi pak musela motivovat k další trpělivé práci zejména sedmadvacetiletou dvojku Vojtěcha Vorla, jenž šel v právě probíhajícím ročníku do akce třikrát (dvakrát v lize, jednou v poháru) a míč za svá záda zatím nepustil.

"Nelíbil se mi. Nečiší z něj jistota, nechytil nic navíc. S nadsázkou lze říct, že je lepší stoper než brankář," pokračoval ve Vindahlově kritice Řepka.

Náročnému odborníkovi, jenž patřil ve své době k nejdůraznějším hráčům celé branže, se v posledním kole nelíbil ani Pešek, jemuž dle jeho vyjádření chybí forma a Zelený, který velice často chybuje a ztrácí balony.

Další zastávka Milán? Inzaghimu by se v Interu údajně hodily centimetry i fyzická zdatnost Součka

© Profimedia