Reakce albánského tisku: Zvládlo se velké finále, Sylvinho na lavičce čaruje a sen se pomalu stává realitou

Reakce albánského tisku: Zvládlo se velké finále, Sylvinho na lavičce čaruje a sen se pomalu stává realitou
OBSAHUJE OHLASY

Albánský tisk po čtvrtečním triumfu 3:0 nad českým výběrem oslavuje fotbalovou reprezentaci, která má na dosah druhou účast na finálovém turnaji mistrovství Evropy. Média píšou o historickém vítězství, po němž je Albánie blízko splnění postupového snu.

"Bláznivý večer a vítězství s příchutí postupu, po kterém jsme jednou nohou v Německu. Albánie zvládla velké 'finále', sen se pomalu stává realitou," uvedla televizní a rozhlasová společnost Radio Televizioni Shqiptar (RTSH).

"Národní tým zaznamenal historickou výhru a je poslední krok od mistrovství Evropy," přidal deník Panorama, který si všímá gratulací politických špiček v čele s albánským prezidentem Bajramem Begajem.

Domácí tým na vyprodaném stadionu v Tiraně poslal v přímém duelu o první místo ve skupině E do vedení v deváté minutě Jasir Asani. Po pauze se dvakrát trefil Taulant Seferi už v přesilovce poté, co byl na konci první půle vyloučen po druhé žluté kartě za ruku Mojmír Chytil.

Formace ani taktika se nezměnila, obrana nestíhala, jednička byla nejistá. Těžká prohra v Tiraně toho neukázala málo

"Hosté byli od úvodu agresivnější a odvážnější, ustáli jsme ale úvodní nápor a po devíti minutách skóroval Asani svým typickým způsobem, když z dálky překvapil českého brankáře. Pak už jsme mohli čekat na brejky, z nichž jsme byli nebezpeční," zhodnotil RTSH.

Albánie je v tabulce první před Polskem a Českem. Ze zbývajících duelů proti Faerským ostrovům a Moldavsku jí stačí k udržení jednoho ze dvou postupových míst zisk dvou bodů.

"Albánie je blízko splnění evropského snu. Trenér Sylvinho na lavičce čaruje a vyhrává s týmem jeden zápas za druhým," ocenil deník Koha Jone přínos brazilského kouče.

Balkánská země se v historii zúčastnila jediného velkého turnaje. Na Euru v roce 2016 neprošla ze skupiny.

Argentina nezaváhala ani potřetí a opět neinkasovala, Brazílie doma poprvé nedokázala skolit Venezuelu