Kdo by se mohl ujmout nároďáku? Padají jména jako Hašek či Bílek. Volní jsou teď také Tudor či Papszun

Kdo by se mohl ujmout nároďáku? Padají jména jako Hašek či Bílek. Volní jsou teď  také Tudor či Papszun

Příští týden, když už bude i po souboji české reprezentace s Faerskými ostrovy, proběhne mimořádné jednání výkonného výboru FAČR, na němž se rozhodne, jestli Jaroslav Šilhavý načne u národního mužstva i šestý rok. Pokud by se ho rozhodlo vedení domácího fotbalu odvolat předčasně ještě před koncem rozehrané kvalifikace, v úvahu by mohla připadat tato jména...

Řešení, jak zachránit skomírající národní tým, který z parádně rozehrané kvalifikace Eura 2024 udělal hazard s nejistým výsledkem, je několik. Po páteční zprávě je jisté snad jen to, že trenér Šilhavý povede Česko i v nedělním utkání kvalifikace proti Faerským ostrovům. Pak se zjevně bude jednat o jeho nástupci. Livesport Zprávy představují několik kandidátů na post nového trenéra fotbalové reprezentace.

Ivan Hašek (60)

Bývalý trenér národního týmu – kontakt s českým fotbalem ale někdejší kapitán československé reprezentace trochu ztratil. Od roku 2011 se pohyboval v arabském světě, kde vedle několika předních týmů vedl i reprezentační tým Libanonu (2021-22).

Dříve působil třeba i u národního týmu Gabonu v Africe (2005). Český tým vedl naposledy v roce 2001, kdy se Spartou získal svůj druhý mistrovský titul jako trenér. Dva roky (2009-2011) byl předsedou Českomoravského fotbalového svazu. Šance se mu dávají vzhledem k jeho vazbám na předsedu FAČR Petra Fouska.

Prognóza: 30 %

Foto: Profimedia