Likvidační zákrok bez červené, koleno opřené o hlavu. Wales provokoval, bod si nezasloužil, štvalo Suchopárka

Likvidační zákrok bez červené, koleno opřené o hlavu. Wales provokoval, bod si nezasloužil, štvalo Suchopárka

Po úvodní prohře s Islandem přišel další zádrhel. Česká jednadvacítka ztratila výhru nad Walesem v šesté minutě nastaveného času. Před třetím zápasem s Dány si tak zkomplikovala situaci ve skupině v boji o Euro. Češi však po utkání cítili pachuť křivdy - vyrovnávací branka přišla v šesté minutě nastaveného času, přičemž nastaveny byly jen čtyři. Velšané navíc měli hrát od 40. minuty o jednoho hráče méně.


Nebyl to hezký moment. Velšský obránce Owen Beck se na polovině hřiště rozhodl jít do skluzu, ale k odebrání balonu se vůbec nedostal. Místo toho plně zasáhl holeň českého kapitána Jakuba Křišťana.

„Červená,“ neváhali na Twitter bývalí ligoví fotbalisté a televizní experti Jakub Podaný či Zdeněk Folprecht. „Byly tam věci, které měly skončit červenou,“ souhlasil i český kouč Jan Suchopárek.

Jenže arménský rozhodčí Zaven Hovhannisyan vytáhl k podivu jen žlutou kartu. Hrubost Velšanů ale pokračovala. Ve druhém poločase fauloval Zachary Ashworth obránce Martina Suchomela a viděl žlutou kartu. Když se však anglického Boltonu zvedal, opřel se nesportovně kolenem o hlavu českého beka. I tento okamžik arménský sudí přešel. 

„Soupeř hodně fauloval, hrál silově a v některých momentech provokoval, což se mi nelíbilo,“ štvalo Suchopárka. Především proto, že Velšané v šesté minutě nastaveného času vyrovnali. Co naplat, že sudí oficiálně natáhl zápas jen o čtyři minuty…

„Nesmíme na provokace přistoupit, naopak zůstat nad věcí a hrát dál kvalitně jako v prvním poločase, což se tentokrát ve druhém tolik nepovedlo. Ale nechci se bavit o rozhodování, není vinou rozhodčích, že jsme výhru ztratili. Možná to obecně ještě není úplně dodělané z hlediska mentální stránky,“ dodal trenér Lvíčat.

Po dvou odehraných zápasech mají Češi pouhý bod. V úterý navíc doma vyzvou silné Dány, se kterými by ideálně potřebovali už získat tři body.

Jednadvacítka v boji o Euro na Slovensku stále čeká na výhru. O plný počet bodů s Walesem přišla až v nastavení