Teplický klenot Chaloupek vždycky snil o reprezentaci země: Je to pro mě skvělá věc a velký krok v kariéře

Teplický klenot Chaloupek vždycky snil o reprezentaci země: Je to pro mě skvělá věc a velký krok v kariéře

Teplice mají v současné jednadvacítce hned tři želízka v ohni. Kromě Jakuba Křišťana a Daniela Fily patří ke "lvíčatům" i Štěpán Chaloupek.

A protože je sparťan Martin Vitík u reprezentačního áčka, z dvacetileté opory "sklářů" je nyní lídr defenzivní řady také u výběru, jemuž velí Jan Suchopárek.

To vše i přesto, že dříve v žádné mládežnické reprezentaci nenastoupil a střety s Islandem (1:2) a Walesem (1:1) byly jeho prvními konfrontacemi s mezinárodním fotbalem.

"Pro mě skvělá věc, velký krok v kariéře. O reprezentaci naší země jsem vždycky snil a jsem strašně rád, že jsem se dostal do jednadvacítky, v níž je už hodně vysoká úroveň," rozmlouval v interview pro server fotbal.cz.

Teplická "čtyřka" v této sezoně:

Odehrané minuty: 929
Přihrávky: 261
Úspěšnost přihrávek 73,9%
Obranné souboje: 82
Vyhrané obranné souboje. 66
Úspěšnost obranných soubojů? 80,5%

Oproti lize je to pro něj trochu jiné. Tempo je vysoké, nicméně oproti Teplicím se v reprezentaci hraje trochu jiný fotbal.

"V jednadvacítce je to více kombinační, v klubu máme třeba přechod do ofenzivy trošku jednodušší. Odlišné jsou třeba i souboje s útočníky: v lize většinou svedete fyzický souboj už před míčem, hráči tam jsou zkušení a takhle si vytváří pozice před samotným soubojem o balón. V reprezentaci to zatím bylo jiné, ale je to logické, protože v lize se potkávám se staršími protihráči, kteří mají hodně zkušeností," doplnil střední obránce.

Proti Dánsku se bude třeba v úterý soustředit zejména na to, aby už se neopakoval nezvládnutý závěr z předešlých dvou utkání, který týmu nepřinesl čtyři, ale jen jeden bod. Sám Chaloupek už by se v tom nechtěl nějak pitvat, ale chce se se poučit a jít odhodlaně do dalších střetů, které musí jeho výběr zvládnout.

PARTU MÁME VÝBORNOU, NA KAŽDÉM SRAZU SE CHCEME UKÁZAT A VŽDY CHCEME BÝT POVOLANÍ, UBEZPEČUJE SADÍLEK

"Strašně mě to mrzí, ale děláme všechno, aby se něco takového už neopakovalo. Díváme se už dopředu, musíme navázat na to dobré, co bylo v naší hře na Islandu a hlavně v první půli proti Walesu. A je jasné, že v dalších zápasech musíme zůstat koncentrovaní až do úplného konce. Jsme odhodlaní, musíme to už zlomit a s Dánskem urvat první vítězství. Moc by nám pomohlo," uvedl perspektivní stoper ze Stínadel.

Z posledních zápasů si jednadvacítka snaží vzít jen to pozitivní. I v tréninku se dál snaží pracovat na tom, aby byla silná v kombinaci, měla dobrou rozehrávku a ještě zlepšila přechod do útočné fáze.

Dánové mají v kvalifikaci čtyři body za triumf v Litvě a remízový výsledek s Walesem. Jaký na něj bude recept? Prioritou bude ze sebe vydat všechno...

"Mají velmi dobrý tým, šikovné hráče do ofenzivy. Ale jsou k poražení. Jejich zápasy jsme viděli, ukázali jsme si jejich silné stránky i slabiny. Jednoznačně nás čeká těžký zápas, ale pokud se stoprocentně připravíme, můžeme je přehrát. Výhru nutně potřebujeme, víme to," potvrdil Chaloupek.

Skvělá nabídka, rodina manželky… Lidé z fotbalu mi navíc Rusko schvalovali, popisuje Jarošík kontroverzní štaci

© FK Teplice