Já na bráchu, brácha na mě. Real poslal skauty na Bellinghamova (zatím) druholigového sourozence

Já na bráchu, brácha na mě. Real poslal skauty na Bellinghamova (zatím) druholigového sourozence

Bratři Nevillové, Boatengové nebo třeba Touréové. Světový fotbal zažil mnoho bratrských dvojic, které zářily v top klubech. A rýsuje se další. Real Madrid v létě trefil v Judeovi Bellinghamovi jackpot. Teď skautuje jeho bratra!

Podle informací ze Španělska, které okamžitě proletěly celým anglickým mediálním prostředím, se nejedná o žádné spekulace, zájem je reálný.

Během reprezentační pauzy totiž prý Real Madrid poslal své skauty na zápasy anglické reprezentace do devatenácti let. Účel byl jasný, pozorovat Jobeho Bellinghama.

Mnozí by mohli namítnout, že mladé hráče skautuje kdekdo, nicméně podle španělského média El Nacional šel příkaz přímo od Florentina Pereze, prezidenta klubu. Ten měl pověřit vedoucího skautského oddělení Juniho Calafata, aby na utkání proti Černé Hoře poslal zástupce klubu, nicméně v ochozech byl nakonec i sám Calafat.

Lavia se na svůj debut v Chelsea načeká. Šedesátimilionová posila Blues si v tréninku obnovila zranění kotníku

A musel být spokojen s tím, co vidí. Angličtí fanoušci, kteří jsou tradičně velmi nároční, totiž nešetřili chválou. „Když jsem ho viděl, myslel jsem, že se dívám na nějakou archivní nahrávku Judeho,“ zaznělo například na sociální síti X. „Je šílené, jak podobní jsou.“

Jobe Bellingham v současné době hraje v Sunderlandu, ve druhé anglické lize, kam přestoupil v létě z Birminghamu. V osmnácti letech, které oslavil teprve ke konci září, má na kontě dvanáct zápasů za Black Cats, v nichž vstřelil dvě branky.

Podle renomovaného portálu Transfermarkt, jež ho loni označil za nejzářivější anglický talent, má mladší z Bellinghamů hodnotu pěti milionů eur, což by pro žádný přední klub nebyl problém zaplatit. Nicméně očekává se, že případná přestupová částka bude násobně vyšší.

Zájem bude rozhodně z Premier League, nicméně Jude Bellingham má s Realem Madrid smlouvu až do roku 2029, což nabízí potenciální dlouhodobé bratrské spojení na Santiago Bernabeu.

Bellingham vs. legendy Realu? Nikdo neměl do angažmá lepší start