Matějovský mi připomíná v lehčí formě Horvátha, říká Vrba. Jak vyzní srovnání dvou ligových bardů?

Matějovský mi připomíná v lehčí formě Horvátha, říká Vrba. Jak vyzní srovnání dvou ligových bardů?

Poslední Zlín, který se tento týden posílil o Španěla Pabla Gonzálese, se v rámci 12. kola FORTUNA:LIGY představí na své Letné proti Mladé Boleslavi a jeho hlavní trenér Pavel Vrba doufá, že mu vyjde druhá část podzimu lépe než ta první.

Nejproduktivnější obránci české ligy? Vládcem je Sigma, bodující zboží najdete i v Hradci či na Letné

Středočeský celek z Lokotrans arény, na jehož trenérské lavičce sedí od letošního léta Marek Kulič, vnímá spíše jako celek laděný do defenzivy, ale podle něj má řadu rychlostních hráčů.

V kádru hostů navíc stále "tvrdí muziku" historicky pátý nejstarší hráč české ligy Marek Matějovský, který však může oním žebříčkem dál stoupat, neboť bude slavit dvaačtyřicáté narozeniny již v závěru tohoto roku.

Vrba řekl o exsparťanovi s historií v Readingu to, že "je stále tvůrcem hry, připomíná mi v lehčí formě Pavla Horvátha" a my se teď na ono srovnání podíváme blíže...

Králem ligových asistencí se 106 vybídnutími je Horváth (druhý Bořek Dočkal na něj ztrácí 24 přihrávek) a Matějovský za ním v tomto směru notně zaostává, neboť se zatím podílel "jen" na 65 brankách svých spoluhráčů.

Současný kouč Jiskry Domažlice, který kopal nejvíce penalt (44), nejvíce jich proměnil (34) a nejvíce jich i neproměnil (10), má oproti režisérovi Mladé Boleslavi znatelně lepší ofenzivní čísla a to zasáhl pouze do devatenácti ročníků, zatímco stále aktivní exreprezentant již do jednadvaceti.

Srovnatelní jsou však v počtu udělených žlutých a červených karet. Zatímco Horváth nasbíral méně žlutých, Matějovský zase obdržel méně červených.

Matějovský:

Sezony: 21
Zápasy: 410
Minuty: 3é 855
Góly: 19
Počet gólů na zápas: 0,05
Počet minut na gól: 1623
Asistence: 65
Body: 188
Žluté karty: 103
Červené karty: 3

Horváth:

Sezony: 19
Zápasy: 426
Minuty: 35 522
Góly: 82
Počet gólů na zápas: 0,19
Počet minut na gól: 433
Asistence: 106
Body: 84
Žluté karty: 97
Červené karty: 5

Matějovského zřejmě nemine negativní rekord v počtu udělených žlutých. Ljevakovič už není daleko

Foto: FK Mladá Boleslav