Leverkusen dokáže ukončit mistrovskou sérii Bayernu, věří Morávek. Je možné, že Hložka čeká hostování

Leverkusen dokáže ukončit mistrovskou sérii Bayernu, věří Morávek. Je možné, že Hložka čeká hostování
PODCAST

I když si prošel Jan Morávek celou řadou nepříjemných zranění, třináct sezon strávených v Bundeslize, během nichž prošel Schalke 04, Kaiserslauternem i Augsburgem, už mu nikdo neodpáře. V čerstvé epizodě Livesport Daily se odchovanec Bohemians 1905 zaměřil právě na renomovanou ligu u našich západních sousedů a hlavně jejího lídra Bayer Leverkusen, který i se třemi českými reprezentanty pořád nenašel přemožitele a celé soutěži vládne. 

Všech 111 dosavadních epizod Livesport Daily je k dispozici zde.

 "Věřím, že Leverkusen v téhle sezoně dokáže ukončit mistrovskou sérii Bayernu a vyhrát titul,” říká Jan Morávek. "Myslím, že většinu fanoušků v Německu už nebaví nadvláda Bayernu, takže je to možná i trochu přání otcem myšlenky. Ale na základě toho, co člověk v této sezoně vidí, je ta šance veliká," dodává.

Zásadní vliv na vzestup Leverkusenu má podle něj trenér Xabi Alonso. Ten tým převzal na sestupových příčkách a za rok ho dostal na první příčku tabulky. "Okamžitě změnil rozestavení na 3-4-2-1, které preferuje. To je ta hlavní změna, systémová věc. Pak udělal další změny podle pocitu, hodně se jim povedlo i přestupové období. Nastaly tam velké změny. Myslím si, že práce trenéra Alonsa je obdivuhodná a je zasloužené, že je jeho budoucnost spojována s velkými kluby," myslí si Morávek.
Foto: Augsburg FC

Trojnásobný reprezentant hovořil v podcastu i o třech Češích v Bayeru a o složité pozici Adama Hložka. "Je v těžké pozici, má obrovskou konkurenci a ti hráči teď mají formu. V Leverkusenu si to určitě vyhodnocují a je možné, že ho čeká hostování. Sám jsem si po přestupu do Schalke prožil něco podobného, je to úplně normální. Lidsky ho to může jen posunout, pokud si to správně vyhodnotí. A to on určitě dělá, na trénincích i v zápasech maká na sto procent," je přesvědčený Morávek.

"Adam to zvládá skvěle a už si v týmu vydobyl pozici. Je jasné, že teď to není na základ, ale jeho kvality tam určitě všichni vidí," uzavírá.

V nové epizodě podcastu Livesport Daily jsme také řešili:

Dostane se Patrik Schick přes Victora Boniface do základu?

V čem konkrétně je Leverkusen lepší než Bayern?

Jak týmu pomohly příchody zkušenějších hráčů?

Všechny už odvysílané díly podcastu Livesport Daily najdete i na všech dalších oblíbených podcastových platformách –⁠  Apple Podcasts a Google Podcasts