Rezerva Baníku touží po účasti ve druhé lize. Dvorníkem vedené ostravské béčko je v MSFL stále neporaženo

Rezerva Baníku touží po účasti ve druhé lize. Dvorníkem vedené ostravské béčko je v MSFL stále neporaženo

Baník by rád v dohledné době napodobil Spartu a Sigmu. Jeho sportovní úsek totiž dělá vše pro to, aby měl brzy své béčko ve druhé nejvyšší soutěži.

Ostravská rezerva vévodí po třinácti odehraných kolech MSFL s náskokem pěti bodů na nejbližší pronásledovatele Uničov a Karvinou B.

Pod její současnou jízdou je z pozice hlavního kouče podepsán Josef Dvorník, jemuž ve Slezsku asistují Michal Daněk a Ivo Staš.

Jejich svěřenci dosud jako jediní z celé soutěže neokusili hořkost porážky a zdobí je bilance osmi výher a pěti remízových výsledků.

Přesvědčivé je i celkové skóre 20:7, s tím, že defenzivní činnost je suverénně nejlepší ze všech osmnácti mužstev.

Gól neinkasovalo ostravské béčko ani o víkendu na půdě Uherského Brodu, kde dokázalo po remízách s Blanskem a Znojmem opět najet na vítěznou vlnu.

Vzpomínka na Blšany ožívá, Hostouň vládne ČFL a drtí konkurenci. Ve druhé lize neskončí

O jasném tříbodovém zisku rozhodli perspektivní mladíci Jakub Drozd (20), David Krupička (18) a Abdoulkarim Jamiu (19), jenž se zaskvěl pohotovou a elegantní patičkou.

V základní sestavě nechyběl gólman Martin Hrubý (19), který už má z nedávné minulosti na svém kontě hned tři soutěžní starty za první tým.

V akci byly i další naděje v podobě Samuela Grygara (19), jenž se vrátil do Ostravy ze zahraničí, Patrik Měkota (19), jenž v první lize debutoval již v květnu, nebo třetí syn hlavního trenéra áčka Štěpán Hapal (19).

V příštím kole bude rezerva Baníku potvrzovat svůj status lídra v domácím souboji proti čtvrtému Zlínsku, které nyní táhne šňůru tří výher v řadě. Favorit však bude jasný.

Trenérský štáb Baníku je dočasně oslaben. Hapalův důležitý asistent musel odcestovat zpět do Anglie

© FC Baník Ostrava