Zápotočný má zcela jasno. Aktuálně nejlepší ligový tým je Sparta. Jak formou, tak kvalitou

Zápotočný má zcela jasno. Aktuálně nejlepší ligový tým je Sparta. Jak formou, tak kvalitou

Jihočeské Dynamo už čelilo v rozehraném ročníku 2023/2024 kompletní tuzemské špičce, když se utkalo se sedmi nejlepšími mužstvy prvoligové tabulky.

Se Slováckém České Budějovice prohrály 1:4, s Mladou Boleslaví 1:2, s Baníkem Ostrava 0:2, se Sigmou Olomouc 1:2, s Viktorií Plzeň 2:5, se Slavií 1:3 a se Spartou 0:4.

Jeden ze dvou hlavních trenérů mužstva ze Střeleckého ostrova Tomáš Zápotočný tak může srovnávat a na základě svých zkušeností a poznatků tvrdí, že nejlepší současný český klub sídlí na Letné.

"Podle mě je Sparta aktuálně nejlepší ligový tým, jak formou, tak kvalitou, v neděli se to ukázalo," uvedl na pozápasové tiskové konferenci kolega Marka Nikla.

Letošní účastník Evropské ligy, který má v čele soutěže náskok dva body na druhou Slavii a deset bodů na třetí Plzeň, dle jeho slov triumfoval zcela zaslouženě.

Individuální tréninky s development koučem se vyplácí. Ševčík si splnil první sparťanský sen a je na správné cestě

"Mohli bychom pomýšlet na nějaký bodový zisk jedině v případě, kdybychom se vyvarovali osobních chyb, což se nepovedlo. Sparta naše chyby potrestala, výsledek hovoří za vše. Věděli jsme, že tady bude vyprodaný stadion a že nás čeká obrovsky kvalitní soupeř. Nedokážu teď říct, jestli to bylo nekoncentrovaností našich hráčů, nebo jestli jsme podlehli tlaku soupeře," rozpovídal se po jasné prohře Zápotočný.

Porazitelný je však podle něj každý soupeř včetně slavného "S", byť zatím v ligovém programu nezaváhalo. Sám Zápotočný to zažil i během svých hráčských dní - je potřeba mít patřičné štěstí a sportovní formu.

"Kdybychom podali nějaký ustrašený výkon, mohlo to dopadnout ještě o dost hůř. I fanouškům se na zápas kouká lépe, pokud se snažíme hrát fotbal, než kdybychom si před vápno postavili autobus. Vždycky nabádáme hráče, aby byli odhodlaní a sebevědomí, teď to bohužel nevyšlo," uzavřel kouč čtrnáctého celku tabulky.

Jeho tvrzení dávají za pravdu i ofenzivní statistiky, kterým zatím výběr dánského odborníka Briana Priskeho jednoznačně vládne. Kuchta, Haraslín a spol. vévodí jak ve střelách na branku (77), tak v počtu nastřílených branek (34).

Góly:

34 - Sparta
30 - Plzeň
27 - Mladá Boleslav

Góly na zápas:

2,83 - Sparta
2,73 - Plzeň
2,45 - Mladá Boleslav

Střely:

198 - Slavia
191 - Sparta
183 - Baník

Střely na bránu:

77 - Sparta
74 - Slavia
60 - Plzeň

© AC Sparta Praha