Durosinmi už v roce 2023 dohrál. V Doosan aréně mu drží nyní palce, aby veškerá léčba proběhla podle plánu

Durosinmi už v roce 2023 dohrál. V Doosan aréně mu drží nyní palce, aby veškerá léčba proběhla podle plánu

Plzeň přišla minimálně do konce podzimní části sezony o svého nejlepšího střelce Rafiua Durosinmiho. Dvacetiletý nigerijský útočník má po střetu s vlastním brankářem Mariánem Tvrdoněm ze sobotního nevydařeného ligového utkání v Liberci (0:3) poškozené vazy v koleně a v úterý podstoupí operaci.

Bohužel s Rafiem už nemůžeme do konce podzimu počítat. Držíme mu nyní palce, aby vše proběhlo podle plánu, brzy začal s rekonvalescencí a dokázal se co nejrychleji v plné síle vrátit. Doba pauzy se nyní těžko odhaduje, je velmi individuální. Má však naši plnou podporu a veškerý špičkový servis našich klubových lékařů i fyzioterapeutů," uvedl sportovní ředitel Viktorie Daniel Kolář.

Durosinmiho vážné zranění, které utrpěl v 53. minutě víkendového utkání, je pro aktuálně třetí tým prvoligové tabulky velkou ranou. Vytáhlý útočník se v úvodu sezony dostal do skvělé formy a se šesti góly a pěti asistencemi je nejproduktivnějším hráčem a druhým nejlepším střelcem soutěže za sparťanem Lukášem Haraslínem. Třikrát se prosadil i v Evropské konferenční lize.

V Teplicích se čertí za podivnou červenou. V deseti však skončily už pětkrát za sebou a v lize nikdo nefauluje častěji

Rodák z Lagosu přišel do Česka na začátku roku 2021, kdy si ho vyhlédla Karviná. V nejvyšší soutěži se gólově uvedl loni v únoru při překvapivé výhře Slezanů na hřišti pražské Slavie. Do Plzně Durosinmi zamířil před rokem nejprve na hostování, které se v létě změnilo v přestup. V české nejvyšší soutěži má na kontě 45 zápasů a 13 gólů.

Svou bilanci ale nejméně do února nerozšíří. Viktorii čeká na podzim ještě osm ligových duelů, další čtyři zápasy odehrají Západočeši v Evropské konferenční lize a jeden v domácím poháru.