Nejen přestřelka Ševců s Boleslaví. Největší gólové hody v historii české nejvyšší soutěže

Nejen přestřelka Ševců s Boleslaví. Největší gólové hody v historii české nejvyšší soutěže

Uplynulé dvanácté kolo české nejvyšší soutěže se postaralo o pořádný šok. Nemáme teď na mysli překvapivou ztrátu Plzně pod Ještědem na půdě Liberce, ale duel, který se odehrál na Zlínské Letné. Ševci proti Boleslavi skórovali hned v pěti případech, ale devět branek sami inkasovali. Rázem se postarali o český ligový rekord v počtu vstřelených branek v jednom zápase. Ve kterých zápasech v historii tuzemské nejvyšší soutěže si fanoušci rozhodně nemohli stěžovat na střelecký půst?

3) Slavia - Uherské Hradiště 9:1

V sezóně 1995/96 se sešívaným herně i výsledkově dařilo, což nakonec vedlo k zisku mistrovského titulu a nabourání jinak dominantní tuzemské nadvlády Sparty. Zajímavý výsledek se zrodil v Edenu třináctého říjnového dne, shodou okolností v pátek, kdy pražský klub na své půdě přivítal celek z Uherského Hradiště.

Domácí vedení trenérem Ciprem tehdy deklasovali soupeře 9:1 a mezi střelce se zapsal hned ve čtyřech případech Vágner, kterého doplnili Šmicer, Bejbl a Jarolím. Zatímco domácí dokazovali obrovskou sílu a formu, hosté se vraceli domů s kabátem plným ostudy.

Foto: Michal Růžička / MFDNES + LN / Profimedia