Slavia to má za 80, Sparta za 50 tisíc. V dalších dnech si nuceně odpočinou Pulkrab, Hybš, Hora či Vodháněl

Slavia to má za 80, Sparta za 50 tisíc. V dalších dnech si nuceně odpočinou Pulkrab, Hybš, Hora či Vodháněl

Disciplinární komise LFA udělila Slavii pokutu 80 tisíc korun za nevhodné chování fanoušků a poničení stadionu při utkání nejvyšší soutěže v Liberci. O 30 tisíc korun méně musí zaplatit další z pražských klubů Sparta po zápase v Hradci Králové.

Podle komise se slávističtí příznivci před reprezentační přestávkou v duelu 11. kola, který Pražané i díky nesprávně nařízené penaltě po obratu vyhráli 3:2, dopustili hned několika prohřešků. Fanoušci červenobílých poškodili sedačky a pánské toalety, kde založili požár, zároveň používali zakázanou pyrotechniku a nevhodně skandovali. Spartu komise po stejném kole potrestala za nevhodné projevy a výtržnosti v Hradci Králové.

Teplický Nemanja Mičevič dostal za vyloučení ve víkendovém utkání 12. kola s Ostravou obvyklý trest na jedno soutěžní utkání. Podle komise rozhodčích FAČR sice sudí vyloučil srbského obránce po zákroku na Abdullahiho Tanka chybně, disciplinárka ale nemohla verdikt zvrátit a domácího hráče omilostnit.

Cesta k obhajobě je zatím bez mráčků. Sparta zaznamenala nejlepší start do ligy za poslední tři dekády

"Disciplinární komise může neuložit hráči trest, respektive zastavit s ním disciplinární řízení, pouze v jasně vymezených případech definovaných v disciplinárním řádu FAČR. A to za předpokladu, že řídící orgán soutěže vyhoví protestu podaného klubem s vysvětlením, že vůbec nedošlo k porušení pravidel fotbalu, případně že přestupek spáchal jiný hráč," uvedl předseda disciplinárky Richard Baček.

"V případě červené karty a vyloučení hráče Mičeviče se však dle komise rozhodčích FAČR přestupek proti pravidlům stal. V takové situaci disciplinární komise nemůže přezkoumat výrok rozhodčího, disciplinární řízení zastavit a neuložit hráči trest," vysvětlil Baček.

Za čtyři žluté karty si v nadcházejícím ligovém kole nezahrají teplický Jakub Hora, Matěj Hybš s Erikem Prekopem z Bohemians 1905, královéhradecký Petr Kodeš, olomoucký Jan Vodháněl, Matěj Pulkrab z Mladé Boleslavi, ostravský Jiří Boula a Jaroslav Svozil z Karviné.

Dveře k ligové nesmrtelnosti se pootevřely. Petrželu dělí od statusu absolutní legendy jen několik týdnů

Foto: SK Slavia Praha