Dostali jsme ránu, jíž musíme přijmout. Je třeba pracovat stejně jako v posledních 18 měsících, burcuje Priske

Dostali jsme ránu, jíž musíme přijmout. Je třeba pracovat stejně jako v posledních 18 měsících, burcuje Priske

Primát obhajující Sparta se musela poprvé v rozběhlé ligové sezoně 2023/2024 sklonit před svým soupeřem a neúspěch v mladoboleslavské Lokotrans aréně (1:3) ji stál první místo v tabulce, které nyní vévodí s náskokem jednoho bodu její slávistický rival. Pro hlavního trenéra Briana Priskeho šlo o čtvrtou prohru ve FORTUNA:LIZE, jejíž součástí je od léta 2022.

Poslední soutěžní porážku na české půdě zažilo letenské "S" naposledy v závěru května v domácím klání s Plzní, což však bylo těsně po oslavách titulu.

Bývalý kouč Antverp nedokázal skrýt zklamání z nečekaného zaváhání a do kabiny vzkázal, že pokud hráči nebudou po celých devadesát minut ukazovat své maximum, budou ztrácet body.

"Udělali jsme spoustu špatných rozhodnutí na míči. Například jsme se špatně rozhodovali, kdy vyslat průnikovku a naopak, kdy spíše míč podržet," mrzelo šestačtyřicetiletého dánského odborníka, jehož hodnocení vyšlo na oficiálních stránkách Sparty.

S hráči se dle jeho mínění musí pracovat stejně jako vždy. Protože tým brzy čeká další utkání (středeční osmifinále MOL Cupu s Bohemians Praha 1905), v neúspěchu se dlouho pitvat nebude.

Priskeho porážky v české lize:

červenec 2022
Sparta - Liberec 1:2
- první ligový zápas
- Kuchta dostal červenou
- vítězný gól Slovanu byl vlastňák Zeleného

říjen 2022
Slavia - Sparta 4:0
- první derby
- všechny góly inkasované v první půli
- po tomto utkání přechod na tři stopery

květen 2023
Sparta - Plzeň 0:1
- zápas po zisku titulu na Slovácku
- po utkání hráči převzali trofej

říjen 2023
Mladá Boleslav - Sparta 3:1
- čtvrtá porážka v sezoně
- vzájemný duel poprvé od roku 2019 neskončil výhrou Sparty

"Připomněli jsme si, že pokud nepředvedeme naše maximum nejen jako tým, ale i jako jednotlivci, čeká nás trest. Dostali jsme ránu, kterou musíme přijmout. Musíme ale pracovat stejně jako v posledních 18 měsících," burcoval kabinu.

Favorita z hlavního města poslední říjnovou neděli nepodržely ani tradiční opory v čele s Filipem Panákem, jenž v dosavadním průběhu podzimu předváděl podle mnohých až reprezentační výkony.

Muž zodpovědný za výkony a výsledky třináctinásobného šampiona Česka však ocenil, že výborné utkání sehráli v barvách soupeře Yusuf, Kušej i Solomon John. I díky nim se Boleslav radovala z plného počtu bodů po čtyřech letech.

"Panák udělal o trochu víc chyb než obvykle, ale to můžeme říct o více hráčích. Druhá inkasovaná branka nebyla jen jeho chyba, Peter Vindahl se například mohl rozhodnout pro dlouhý balón namísto krátkého a můžeme říci, že to bylo selhání celého týmu, který měl tuto situaci vytlačit výš,," mrzelo Priskeho.

Jeho mužstvo čekají do další reprezentační pauzy dva střety s Bohemians Praha 1905, pohárový výjezd na půdu Glasgow Rangers a cesta do Slezska za Baníkem. A případná zaváhání na dalších frontách by Spartu bolela asi ještě více.

Tak kvalitní a komplexní hráč jako Sinyan v Edenu dlouho nebyl, pro Slavii bude do budoucna zajímavý i Tomič