Semafor F:NL: Zelená pro zlepšující se Chrudim! Řezníček zaslouží pochvalu, béčko Sparty pokárat

Semafor F:NL: Zelená pro zlepšující se Chrudim! Řezníček zaslouží pochvalu, béčko Sparty pokárat

Ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE přišel o svou domácí neporazitelnost Vyškov, nicméně tomu se dnes věnovat nebudeme. Pochvalu zaslouží zvedající se Chrudim, zvlášť její bilance doma. Do formy se dostává brněnský Jakub Řezníček, zatímco rezerva Sparty se propadá každým kolem.

Zelená – Chrudim je ve formě. Z domácí arény se stává tvrz!

 V srpnu byla Chrudim na odpis. Naplnily se obavy trenéra Radka Kronďáka, nicméně byl to on, kdo otočil kormidlem směrem k lepším směrům.

Vše načala kanonáda 6:2 proti Prostějovu, přišla i výhra proti lídrovi soutěže Vyškovu. K tomu remízy s Jihlavou, Žižkovem nebo Varnsdorfem, naposledy pak pohodlná výhra 3:1 nad Kroměříží.

„Nástup do zápasu a celkově první půle byly z naší strany skvělé. Věděli jsme, že zápas vzhledem k postavení v tabulce prostě potřebujeme zvládnout. Myslím si, že jsou to nesmírně důležité tři body, které budou určovat naše postavení v tabulce po podzimní části,“ řekl pro klubové stránky Kronďák.

Chrudim se tak velice rychle vyhrabala z posledního místa a nyní je desátá se sedmnácti body a pětibodovým polštářem na sestupové příčky. 

Nicméně zmínit si zaslouží hlavně domácí bilance MFK. Ze sedmi zápasů padl Za Vodojemem jen jednou. Jinak čtyřikrát vyhrál a dvakrát remizoval. Jde o čtvrtou nejlepší bilanci doma v lize. A to má Chrudim doma o zápas méně než druhá Jihlava a třetí Táborsko. 

Foto: MFK Chrudim