Přijde Plzeň v zimě o kanonýra? Bundesligové kluby už připravují miliony eur

Přijde Plzeň v zimě o kanonýra? Bundesligové kluby už připravují miliony eur

Fotbalová Plzeň je v pozoru! Bundesligové kluby Eintracht Frankfurt a Wolfsburg vážně uvažují o koupi kanonýra Viktorie. Jedničkou na jejich seznamu posil je podle sport1.de Rafiu Durosinmi. Západočeský klub by mohl za dvacetiletého hráče, pokud přestup nezhatí jeho současné vážné zranění, inkasovat až deset milionů eur, což je skoro čtvrt miliardy korun.

Nejvíce se při zájmu o plzeňského útočníka skloňuje Frankfurt, momentálně sedmý klub německé nejvyšší soutěže. Vedení Eintrachtu usoudilo, že se zatím nepodařilo zacelit mezeru po odchodu Randala Kolo Muaniho do PSG. Eintracht za devět bundesligových kol vstřelil dvanáct gólů, což není číslo, s kterým jsou šéfové klubu spokojení.

Lékem na horší produktivitu týmu by mohl být dvacetiletý Durosinmi, jenž je momentálně mimo hru kvůli natrženému kolennímu vazu. I tak už kanonýr v této sezoně zaujal devíti góly a šesti asistencemi v 19 soutěžních zápasech. Otevřou mu tato čísla bránu do Německa?

Plzeňští se cítí poškození a podávají protest proti výkonu rozhodčích

Média uvádějí, že minimálně jeden nový útočník by měl v zimě přijít, ideálně by pak mohli být i dva. Timmo Hardung, sportovní ředitel Eintrachtu, vše nedávno uvedl pro RTL+. „Uvidíme, co bude možné v zimě. Předpoklad je, že někdo přijde,“ naznačil funkcionář, že brzké posílení týmu se v klubu řeší.

Trenér Dino Toppmöller by chtěl do kádru urostlého útočníka, který by se dokázal popasovat s vysokými míči. Vyhrával by souboje, sám by zakončoval, nebo by míče sklepával spoluhráčům. Tyto předpoklady by 192 centimetrů vysoký Durosinmi splňoval. V Německu útočníka vychvalují, zdůrazňují, že je přes svou výšku kromě výše zmíněného také mimořádně obratný.

Mezi zájemce o plzeňského kanonýra, který má Viktorii smlouvu až do roku 2026, se řadí také VfL Wolfsburg. O tom jako první informoval český server Infotbal. Konkrétní přestupová částka zatím nepadla, uvádí se pouze rozmezí pět až deset milionů eur. Cenu by mohla ovlivnit případná přetahovaná mezi zmíněnými kluby, případně pak i zdravotní stav nigerijského útočníka, který se nešťastně zranil po střetu s brankářem Viktorie Mariánem Tvrdoněm a musel podstoupit operaci.