Sparta bije na poplach. Béčko je u dna druhé ligy, trenér Janoušek končí a nahrazuje ho další Dán

Sparta bije na poplach. Béčko je u dna druhé ligy, trenér Janoušek končí a nahrazuje ho další Dán

Sparta řeší velký problém. Nejde o první porážku áčka v nejvyšší soutěži, na poplach musí bít její druholigová rezerva. Ta je totiž po čtrnácti kolech FORTUNA: NÁRODNÍ LIGY poslední. Vedení letenského klubu se proto rozhodlo odvolat trenéra Petra Janouška. Na dno tabulky se Pražané propadli po poslední domácí prohře s rezervou Sigmy Olomouc. Ve zbývajících utkáních podzimní částí druholigové sezony (a zároveň v prvních dvou duelech mezinárodní soutěže Premier League International Cup) dočasně povede tým asistent trenéra Tim Sparv.

Vedení Sparty sáhlo už před koncem podzimu k zásadnímu kroku, když se rozhodlo ukončit spolupráci s trenérem rezervy Petrem Janouškem. Ten se k béčku Letenských posunul na začátku letošního roku a splnil stanovený cíl zachránit mužstvo ve FORTUNA: NÁRODINÍ LIZE. Nyní však expert na mládežnický fotbal končí., jelikož jsou jeho svěřenci u dna druholigové tabulky. "Děkujeme trenére a přejeme hodně štěstí v budoucnu," loučí se s koučem Sparta na oficiálním webu.

Ve čtrnácti zápasech získal Janouškův tým jedenáct bodů, v posledních osmi zápasech uhráli 6 bodů a pouze jednou zvítězili (Jihlava, 2:1). I proto se už nějakou chvíli mluvilo ve fotbalovém zákulisí o tom, že přijde na trenérském místě změna, aby se tým zvedl a zmizel ze sestupových příček. Propad do ČFL by pro letenský tým znamenal problém, herní kvalita třetí ligy není na úrovni, kam by se měli jít rozehrávat fotbalisté z áčka. 

Semafor F:NL: Řezníček zaslouží pochvalu, béčko Sparty pokárat

O tom, že v letenském soukolí během podzimu ledacos skřípalo, svědčí i to, že klub nedávno ukončil spolupráci s bývalým reprezentantem Lukášem Váchou. Ten se podle zdrojů z fotbalového prostředí z pozice asistenta údajně názorově neshodl s hlavním koučem Janouškem.

Spartě nepomohlo k vylepšení postavení v tabulce ani to, že pokud situace dovolí, nastupují v rezervě hráči širšího kádru áčka.  To ale nebyl případ duelu s rezervou Sigmy Olomouc. „Varianta nasazení hráčů z A-týmů existuje vždycky, samozřejmě musí s tím souhlasit hlavní trenér. Při jejich náročném programu to teď není úplně nasnadě,“ vysvětloval ještě před svým odvoláním Janoušek na klubovém webu.

Brněnské derby pro Zbrojovku, Sparta B nestačila na béčko sigmy

Příčiny klopýtání Sparty B jinde než v absenci posil z nejvyšší soutěže. „Zápas jsme si prohráli sami svým přístupem a hloupými chybami v defenzivě. S nedostatkem zkušeností se sice potýkáme, ale pro mnoho hráčů je to druhý rok v lize. Mladí hráči mohou udělat chybu, ale neměli by ji opakovat a už vůbec ne tak často,“ pojmenoval problém kouč sparťanské rezervy. Hráči podle něj měli dost informací o silných stránkách soupeře, stejně mu ale nabídli situace, po nichž dokázal skórovat. „Chceme jít svojí cestou, svým herním stylem, ale dnes rozhodl přístup,“ viděl hlavní problém Janoušek. V úterý odpoledne však sám skončil ve funkci, takže se Sparta B musí poprat o záchranu bez něj.

Zdůraznit je třeba také to, že Sparta v ČFL už svou neoficiální farmu má. Mladíci vycházející z dorostu se chodí aklimatizovat na dospělý fotbal do klubu Loko Vltavín. V jeho barvách si říkají o místo v týmech z vyšší soutěže. Je proto jasné, že jednou z priorit Sparty musí být záchrana FORTUNA: NÁRODNÍ LIGY..