České Budějovice řeší bídné výsledky. V klubu skončí záložník Hora, jsou v ohrožení i trenéři?

České Budějovice řeší bídné výsledky. V klubu skončí záložník Hora, jsou v ohrožení i trenéři?

A dost! Bídné výsledky fotbalistů Dynama České Budějovice se rozhodl rázně řešit majitel jihočeského klubu Vladimír Koubek. Ten měl podle serveru InFotbal.cz po porážce s Pardubicemi (0:1) důrazný pohovor s manažerem Janem Podroužkem a trenéry Markem Niklem a Tomášem Zápotočným. Podle všeho už má výsledkové trápení momentálně předposledního týmu první oběť. Klub už dál nepočítá se službami dvaatřicetiletého Jakuba Hory. V ohrožení ale brzy může být i zmíněné trenérské duo.

Hora měl patřit mezi lídry mužstva, jenže řeč čísel mluví jasně. Zkušený záložník se výkony nevymykal z bídy, která na tým Dynama v tomto ročníku FORTUNA: LIGY sedla. Trenér Marek Nikl se po prohraném posledním utkání s Pardubicemi nechal slyšet, že neviděl u hráčů potřebné nasazení a chuť porvat se o výsledek. Proto začal majitel Dynama konat.

Vale dá v průběhu zimy jihočeskému klubu Hora, který si podle webu InFotbal.cz má hledat nový klub a uvolněn bude během zimního přestupového okna. Pokud se ale zájemce o jeho služby nenajde, zůstává velkou neznámou, jak se s hráčem klub vypořádá dál, jelikož má platný kontrakt do konce sezony. Jistá je údajně jediná věc a to, že smlouva nebude prodloužena. Momentálně také není známo, zda vyřkl šéf Dynama podobný ortel i nad některými dalšími hráči.

Údajně je ve hře také bodové ultimátum pro trenéry Zápotočného s Niklem. Dynamo se do konce podzimu představí v Liberci na hřišti Slovanu a o týden později poměří síly na domácí půdě s Teplicemi.

„Samozřejmě chceme vyhrát. Musíme se pokusit odčinit dnešní špatný výkon, což uděláme nejlépe tak, že z následujících dvou zápasů vytěžíme šest bodů,“ uvedl už po prohře s Pardubicemi pro klubový web Nikl.

Přijde Plzeň o kanonýra? Bundesligové kluby už připravují miliony

 

Foto: SK Dynamo České Budějovice