Pár dní po zlínském konci už byl Vrba opět v akci a ambicióznímu Sokolu Velký Újezd jeho návštěva prospěla...

Pár dní po zlínském konci už byl Vrba opět v akci a ambicióznímu Sokolu Velký Újezd jeho návštěva prospěla...

Pavel Vrba už se trenérsky realizoval na deseti různých klubových adresách od Přerova až po Spartu, s tím, že na své cestě okusil i nejvyšší soutěže v Rusku a Bulharsku. Zatím naposledy na něj bylo možno narazit ve Zlíně, jehož lavičce šéfoval od ledna až do října.

Věčný talent Brna Pachlopník byl v základu po 8 měsících. Obrovskou chuť a motivaci přetavil ve výborné věci

Nejmenším profesionálním klubem, jímž dosud prošel, byl aktuálně druholigový slovenský celek Matador Púchov, ze kterého pak vystřelil až do Žiliny, nicméně před pár dny se zjevil v ještě malichernější lokalitě...

Devětapadesátiletý kouč totiž naordinoval tréninkovou jednotku TJ Sokolu Velký Újezd, který je účastníkem III. třídy OFS Olomouc. Podle předsedy klubu Romana Chodila se tak stalo na popud brankáře Sokolu, který slavil třicáté narozeniny a jeho partnerka má vazby právě na rodinu exreprezentačního stratéga.

Někdejší asistent u slovenské jednadvacítky a bývalý trenér české dvacítky i seniorského národního mužstva si svůj dobrý skutek v příjemném prostředí nedaleko Lipníku nad Bečvou užil a jen se mu potvrdilo, že tamní hráči fotbal milují.

Po přítomných členech mužstva nechtěl během dvou hodin na hrací ploše zázraky, ale u stávajícího trenérského týmu sondoval, kde mají hráči problémy a nabídl různá cvičení na jejich vylepšení.

Nová trenérská štace z toho všem nebude. Bylo by to nad možnosti hanáckého celku a "prales" by zatím nelákal ani samotného Vrbu, jehož ambice jsou stále mnohem vyšší. V budoucnu však v tamních končinách nevyloučil další tréninkovou přípravu.

Týmu jeho návštěva prospěla. Sokol totiž o víkendu rozstřílel SK Město Libavá 14:1 a po třinácti kolech se dělí o vedení v tabulce se Sokolem Újezd u Uničova. Čtyřiatřicet získaných bodů a skóre 56:13 hovoří o ambicích na postup lépe než dalších tisíc slov.

I samotný Vrba měl ostatně pronést, že Velký Újezd disponuje hřištěm na vyšší úrovni, než v jaké se klub vyskytuje soutěži...