Třetí tým druhé ligy bude zvelebovat stadion. Bez úprav by se muselo Táborsko v příští sezoně stěhovat jinam...

Třetí tým druhé ligy bude zvelebovat stadion. Bez úprav by se muselo Táborsko v příští sezoně stěhovat jinam...

Druholigový celek FC SILON Táborsko, který je hned po Dynamu jihočeský dvojkou, plánuje zvelebit svůj stadion v Kvapilově ulici. V plánu jsou dvě stěžejní věci - vybudování umělého osvětlení a dostavění chybějících dvou části tribuny Východ.

Klub, v němž se sportovně realizují Martin Vozáal či Roman Nádvorník, získal pravomocné stavební povolení na projekt "osvětlení" od Stavebního úřadu v Táboře již před pár dny.

Od soutěžního ročníku 2024/2025 totiž bude umělé osvětlení povinností pro udělení licence a v opačném případě by se na stadionu Táborska nemohl hrát profesionální fotbal, s tím, že by klub putoval o soutěž níže.

Vedení by při naplnění onoho černého scénáře muselo požádat o pomoc s azylem nějakého z ostřílenějších "sousedů" typu Dynama České Budějovice, Příbrami, případně Vysočiny Jihlava.

České Budějovice řeší bídné výsledky. V klubu skončí záložník Hora, jsou v ohrožení i trenéři?

Povolení má FC SILON i na projekt kompletní tribuny Východ, které z velké části odpracoval dnes již bývalý ředitel týmu Tomáš Samec. Při financování pomůže druholigové značce Národní sportovní agentura i samotný Jihočeský kraj.

"V těchto dnech klub prostřednictvím NSA požádal o dotaci v programu Standardizovaná infrastruktura, která je pro investici zásadní," píše se na oficiálních stránkách fctaborsko.cz.

Táborsko, které naposledy prohrálo ve druhé nejvyšší soutěži před pěti týdny s Příbramí, sehraje v kalendářním roce 2023 ještě dva soutěžní duely, s tím, že v obou případech půjde o výjezdy do hlavního města (Dukla a Sparta B).

Soutěžní rok 2024 pak zahájí Dordič, Tusjak a spol. v úvodu března domácím soubojem s Chrudimí.