Osmé místo, více proher než výher a slabá ofenziva. Štáb Sparty ale i tak chová ke "klokanům" spoustu respektu

Osmé místo, více proher než výher a slabá ofenziva. Štáb Sparty ale i tak chová ke "klokanům" spoustu respektu

Když se utkala Sparta s Bohemians Praha 1905 naposledy, stalo se tak v květnu v letenské epet ARENĚ a byla z toho těsná výhra 2:1, o níž rozhodl pět minut před koncem útočník domácího "S" Jan Kuchta.

Tento týden na sebe obě mužstva narazí dvakrát - nejprve ve středu odpoledne v Ďolíčku v rámci osmifinálové fáze MOL Cupu a poté v sobotu na Spartě, kam se "klokani" přijedou poprat o prvoligové body díky harmonogramu FORTUNA:LIGY.

Realizační tým úřadujícího šampiona respektuje vršovický soubor Jaroslava Veselého i přesto, že má v tabulce o patnáct bodů méně a že během třinácti odehraných utkání rozvlnil síť soupeřů pouze jedenáctkrát.

Před pár dny navíc vyloupila Ďolíček Slavia a ještě to není tak dávno, co u Botiče dokázal remizovat poslední Zlín. V obou případech se zelenobílí střelecky neprosadili...

"Určitě je to silný tým, jeho hráči dokáží hrát hodně fyzický a náročný fotbal, jsou silní v soubojích. Viděli jsme to naposledy při našem utkání, také v tom jejich minulém zápase proti Slavii. Když jdou do soubojů, bolí to," citoval web sparta.cz slova letenského asistenta Larse Friise.

Abyste pohár vyhráli, musíme jednou sestřelit velké zvíře. Spartu, Slavii nebo Plzeň, tvrdí kouč Bohemians 1905

Podle sedmačtyřicetiletého dánského odborníka s historií v Midtjyllandu, Brentfordu, AaB i Viborgu dokáží hrát Bohemians velmi dobrý fotbal a v rámci čerstvého studia nejbližšího soupeře zmínil i jeho nejsilnější stránky.

"Je to všestranný tým, který umí hrát přímo. Myslím, že v tom jsou opravdu dobří. Dovedou rychle přistupovat k hráčům soupeře a mají dobré druhé balony. Víme, že hodně šancí a hodně gólů mají po standardkách a centrech. To rozhodně není náhoda," varoval blízký spolupracovník Briana Priskeho.

To, že jeho mužstvo zažije dvě derby za sebou, považuje za vtipnou náhodu. Hlavní je však to, že jsou středeční hosté připraveni a jen velmi neradi by se loučili s domácím pohárem ještě před branami čtvrtfinále. "Myslím, že jsme připravili dobrý plán a budeme se snažit ho dodržet na hřišti," avizoval asistent letošního účastníka Evropské ligy.

Bohemians pronikla do osmifinále po jasném vyplenění Sparty Kolín (7:1), Sparta, jejíž svatyni by měl hájit Vojtěch Vorel, který ve třech vystoupeních této sezony dosud neinkasoval, postoupila ze třetího kola poté, co nejtěsnějším možným rozdílem vyloupila Líšeň (0:1).