Bednář bude muset jít na tribunu, Wágner by byl naopak rád po dlouhé době v příbramském základu

Bednář bude muset jít na tribunu, Wágner by byl naopak rád po dlouhé době v příbramském základu
OBSAHUJE VIDEO

V pátečním utkání F:NL přivítá Příbram v domácím prostředí Varnsdorf. Zápas je součástí patnáctého kola druholigové soutěže a pro obě mužstva půjde o předposlední soutěžní vystoupení v roce 2023.

Soubor okolo kapitána Josefa Hušbauera je na šestém místě s bilancí sedmi výher, jedné remízy a šesti porážek. Doma si připsal čtyři výhry, jednu remízu a jednu prohru. Hasan Jahić patří k tahounům Příbrami, se třemi góly je - navzdory pozici obránce - nejlepším střelcem týmu. Příbram naposledy prohrála 1:2 s Jihlavou.

Varnsdorf, na jehož trenérské lavičce sedí Miroslav Holeňák, najdeme na čtrnácté příčce s bilancí dvou výher, šesti remíz a šesti porážek. Venku zaznamenal jednu výhru a pět proher.

Mezi klíčové hráče Varnsdorfu patří Filip Firbacher, který má na kontě sedm branek, a Matěj Kubista, jenž odehrál 1260 minut, což je nejvíce z celého týmu. Hosté minulý týden zvítězili 4:2 nad Žižkovem a zaznamenali druhý tříbodový zisk za sebou.

Příbram vyhrála polovinu ze šesti vzájemných zápasů ve FNL a jednou z tohoto výčtu si s Varnsdorfem body rozdělila. Poslední vzájemné utkání těchto týmů se odehrálo v březnu 2023 a Varnsdorf v něm zvítězil 2:1.

Němeček tleská letenské práci Priskeho: Kolektivní sport nejde dělat chaoticky, kluky umravnil a teď makají

Při porovnání ofenzivní síly obou týmů je útok Varnsdorfu lepší, vstřelil 23 gólů (dělené 5. až 6. místo v soutěži), zatímco Příbram skórovala patnáctkrát (13. až 16.) - má dělený nejhorší útok ve druhé lize.

Karel Krejčí však začíná postupně zapojovat navrátilce z marodky Tomáše Wágnera, který už jako žolík naskočil proti Prostějovu i Vysočině a s Varnsdorfem by se teoreticky mohl ocitnout v základní sestavě po necelých třech měsícch.

Příbramská defenziva je průměrná, obdržela 18 branek (7.), ale pořád lepší než obrana Varnsdorfu, která inkasovala sedmadvacetkrát (14. až 15.).

V utkání v Jihlavě, kde byla ukončena příbramská šňůra pěti triumfů v řadě, obdržel červenou kartu asistent trenéra Roman Bednář, a tak bude muset utkání sledovat z tribuny.

Podobný osud čeká i severočeského záložníka Dominika Kříže, který do pátečního klání nezasáhne kvůli trestu za čtyři žluté karty.