Expres Kušej za sebou nechal Matějovského i Holce a převzal štafetu po Durosinmim

Expres Kušej za sebou nechal Matějovského i Holce a převzal štafetu po Durosinmim

Hráčem měsíce ve FORTUNA:LIZE se stal v říjnu mladoboleslavský křídelník Vasil Kušej. Mezi trenéry rovněž premiérově uspěl slovenský kouč Karviné Juraj Jarábek. Výsledky zveřejnila Ligová fotbalová asociace (LFA), která tradiční anketu pořádá.

Kušej v říjnu pomohl Mladé Boleslavi ke třem výhrám ze čtyř ligových zápasů a k posunu na aktuální třetí místo tabulky. Třiadvacetiletý ofenzivní fotbalista zazářil hlavně při historické přestřelce 9:5 ve Zlíně, v níž zaznamenal dva góly a stejný počet asistencí, a v neděli při domácím triumfu 3:1 nad Spartou. Proti obhájcům titulu úvodní branku dal a druhou připravil Marku Matějovskému.

Právě mladoboleslavský kapitán byl vedle Kušeje rovněž v nominaci na nejlepšího hráče měsíce. Třetím kandidátem byl karvinský brankář Dominik Holec.

Nejúspěšnější kluby v historii tuzemského poháru? Před Plzní je 8 týmů včetně Baníku, Teplic či Viktorie Žižkov

Jarábek získal ocenění hned při první příležitosti po návratu do české nejvyšší soutěže. Své druhé angažmá v Karviné, kde nahradil odvolaného Tomáše Hejduška, začal na konci září domácím vítězstvím 5:2 nad Libercem a z dalších tří utkání přidal dvě výhry včetně té nedělní v Plzni.

Nováček soutěže překvapivě zvítězil 1:0 a podruhé za sebou udržel čisté konto. Díky bodové sérii se Slezané dostali z předposledního místa na dvanáctou příčku. Jednašedesátiletý slovenský kouč v anketě předčil Marka Kuliče z Mladé Boleslavi a Jindřicha Trpišovského z pražské Slavie.

V anketě LFA určují novináři svými hlasy trojici adeptů na hráče a trenéra měsíce, z níž pak fanoušci vyberou vítěze obou kategorií. V září zvítězili trenér Sparty Brian Priske a plzeňský útočník Rafiu Durosinmi.

Na Ondráška i Zajíce si ještě musí na Střeleckém ostrově chvíli počkat. Nejblíže návratu je talent Čoudek