Sakho skončil v Montpellier po divoké hádce s koučem, údajně ho nakopl. Vinu prý však necítí

Sakho skončil v Montpellier po divoké hádce s koučem, údajně ho nakopl. Vinu prý však necítí

Bývalý francouzský reprezentant Mamadou Sakho předčasně ukončil své angažmá v Montpellier po hádce s koučem, kterého během roztržky v tréninkovém centru podle médií v minulém týdnu údajně nakopl. Bývalý stoper PSG a Liverpoolu na sociální sítí X zveřejnil, že v klubu končí na vlastní žádost a rozhodně necítí, že by se nějak provinil.

Obránce, který hrál také za Crystal Palace v Premier League, působil ve francouzském klubu od roku 2021. Před pár dny však měl třiatřicetiletý hráč divokou roztržku s manažerem Michelem Der Zakarianem, což nakonec vyústilo k ukončení jeho angažmá v klubu.

"Musíte vědět, jak odejít od stolu, když už se nepodává respekt. Po incidentu, který se odehrál minulý týden v tréninkovém centru a za který odmítám jakoukoli odpovědnost, jsem se rozhodl 2. listopadu ukončit spolupráci s Montpellier," napsal Sakho na sociální síti X.

„Strávil jsem v klubu dva skvělé roky, vše bylo na vysoké úrovni. Vztahy se spoluhráči byly bezproblémové. Děkuji jim za podporu, stejně jako skvělým fanouškům. Děkuji také sportovnímu řediteli Brunu Carottimu i prezidentovi Laurentu Nicollinovi," pokračoval na sociálních sítích Sakho. a popřál klubu hodně štěstí ve zbytku sezony.

Ultras Marseille měli od klubu vždy privilegia. Po schůzce s nimi skončil i trenér, říká expert na francouzský fotbal

Vedení Montpellier uvedlo, že se obě strany rozhodly ukončit spolupráci dohodou po desetidenním zvažování. "Už deset dní trvá mediální šílenství kolem 'bitky' mezi (trenérem) Michelem Der Zakarianem a Mamadouem Sakhem," stojí v prohlášení jedenáctého týmu francouzské ligy.

Z disciplinárních důvodů skončil Sakho i v Liverpoolu poté, co ho v létě 2016 kouč Jürgen Klopp poslal domů z amerického přípravného turné. Za francouzskou reprezentaci odehrál rodák z Paříže 29 zápasů.

Hororové zranění. Trenér Lyonu skončil po útoku chuligánů zkrvavený na nosítkách. Vše spravilo třináct stehů