O utkání mluvit nebudu, prohlásil Lucescu a rezignoval na post trenéra Dynama Kyjev. Ukončil úspěšnou kariéru

O utkání mluvit nebudu, prohlásil Lucescu a rezignoval na post trenéra Dynama Kyjev. Ukončil úspěšnou kariéru

Rumunský fotbalový trenér Mircea Lucescu se rozhodl ukončit svou úspěšnou kariéru. Osmasedmdesátiletý kouč to oznámil současně s rezignací na post trenéra Dynama Kyjev po páteční porážce 0:1 se Šachtarem Doněck v utkání ukrajinské ligy. Dynamo získalo z posledních čtyř zápasů jen bod a v neúplné tabulce je sedmé.

"O zápase tentokrát mluvit nebudu. Chci říct, že jsem ukrajinskému fotbalu věnoval patnáct let a teď jsem se rozhodl ukončit kariéru. Tohle byl můj poslední zápas. Rozloučil jsem se se svými hráči i s hráči Šachtaru," řekl novinářům Lucescu, který vedl Šachtar Doněck v letech 2004-2016. Získal s ním osm ukrajinských titulů a v roce 2009 vyhrál Pohár UEFA (dnešní Evropskou ligu).

"Rád bych končil jinak, ale všechno jednou končí. I moje fotbalová kariéra - moje láska, můj život," prohlásil rumunský kouč. Se svými týmy získal 35 trofejí, více jich mají jen Alex Ferguson a Pep Guardiola.

V minulosti Lucescu trénoval rumunský národní tým, Dinamo Bukurešť, Brescii, Inter Milán, Zenit Petrohrad či Galatasaray a Besiktas Istanbul. Dynamo Kyjev vedl od roku 2020.