Moratův gól nic neznamenal, Atlético neuspělo na Kanárských ostrovech a po šesti výhrách v řadě padlo

Moratův gól nic neznamenal, Atlético neuspělo na Kanárských ostrovech a po šesti výhrách v řadě padlo

Atlético Madrid v 11. kole LaLigy překvapivě zaváhalo na hřišti Las Palmas, kde padlo 1:2. Velmi sympatický výkon outsidera z ostrova Gran Canaria dostal gólovou třešničku v 51. minutě zásluhou Kiriana Rodrígueze. Nováček soutěže přidal zásluhou Benita Ramíreze v 75. minutě druhý zásah, jenž se stal nakonec rozhodujícím. Ofenziva hostů se totiž zmohla pouze na kontaktní trefu.

Publikum muselo být s úvodem zápasu více než spokojené. Nováček soutěže nebojácně nastoupil na svěřence Diega Simeoneho a podařilo se mu Los Colchoneros rozhodit z tempa. Klub z Kanárských ostrovů úspěšně diktoval hru ještě ve 23. minutě, nepřesnost v jeho ofenzivní fázi ovšem po bleskovém kontru Atlétika umožnila individuální únik Rodrigu Riquelmemu a jen zásluhou famózního zákroku Álvara Vallese se stav neměnil. Domácí měli velmi zajímavou příležitost ve 38. minutě, kdy se Javi Muňoz dostal k hlavičce přímo před brankou a k prvnímu zásahu utkání nechybělo mnoho.

Fantastický výkon La Unión Deportiva byl v 51. minutě korunován gólem. Rodríguez využil perfektně načasovaný pas Alberta Moleira a přízemní ranou k levé tyči rozjásal drtivou většinu fanoušků na tribunách. Čtvrt hodiny před koncem základní hrací doby se navíc Ramírez dostal k míči vybojovaném Muňozem a prudkou ranou na přední tyč zvýšil náskok svého týmu.

Riquelme, kterého si gólman Valles dobře pamatoval již z prvního poločasu, stál u zrodu jediné branky, kterou Španěl inkasoval. V 83. minutě našel centrovaným míčem Moratu a ten střelou z voleje nezaváhal. Hvězdný střelec se mohl prosadit také v nastaveném čase, v 91. minutě ale po jeho razantní dorážce zvonilo pouze břevno.

Španělská liga - 12. kolo:

Las Palmas - Atlético Madrid 2:1
Branky: 51. Kirian, 75. Ramírez - 83. Morata.