Na stadionu problém nevznikl, hájily Teplice výpadek proudu. Něco takového jsem zažil poprvé, přiznal Frťala

Na stadionu problém nevznikl, hájily Teplice výpadek proudu. Něco takového jsem zažil poprvé, přiznal Frťala
OBSAHUJE OHLASY

Utkání 14. kola první ligy mezi Teplicemi a Mladou Boleslaví bylo v 66. minutě za bezbrankového stavu přerušeno kvůli výpadku elektřiny na stadionu. Rozhodčí Ondřej Berka po chvíli poslal hráče do kabin, hrát se znovu začalo až po padesátiminutové pauze. Mluvčí teplického klubu Martin Kovařík novinářům řekl, že problém byl na straně dodavatele elektřiny.

Na teplických Stínadlech během druhého poločasu zhasla zhruba polovina světel. Hlasatel oznámil výpadek elektřiny, uvedl ale, že ve hře se bude po vyřešení problému pokračovat. Během prodlevy na několik minut zhasla úplně všechna světla na stadionu kromě reklamních bannerů kolem hrací plochy a Stínadla upadla do tmy.

"Po výpadku se musela světla kompletně vypnout a nechat vystydnout. Poté se přešlo z automatického provozu do ručního. Chyba se stala na straně dodavatele, přímo na stadionu problém nevznikl," uvedl mluvčí teplického klubu Kovařík.

Diváci, kteří si krátili dlouhé čekání vytrvalým fanděním a svícením mobilními telefony, se nakonec dočkali pokračování zápasu. Tribuny během pauzy viditelně prořídly, zbytek z původního počtu 3387 příznivců mohl v 89. minutě oslavit vítěznou branku domácího Jana Knapíka na 1:0.

"Něco takového jsem zažil poprvé. Člověk musí přemýšlet, jak se mají hráči udržovat v určité teplotě, ale nepříjemné to bylo i pro diváky. Věřím, že jsme je nástupem po přerušení zase zahřáli a potěšili je vítězstvím," řekl na tiskové konferenci domácí trenér Zdenko Frťala.

V létě chválil posily, teď si neví rady. Hapal není v Baníku mužem na svém místě, říká Petržela

"Paradoxně v pátek mi přišlo vyúčtování za elektřinu, takže se mohlo stát, že někdo nezaplatil a způsobilo to výpadek. Jsme rádi, že to náš výkon nepoznamenalo," vtipkoval slovenský kouč.

Jedním z hlavních důvodů dlouhé pauzy byla zhoršená viditelnost kolem mladoboleslavské brány. Oba gólmani Matouš Trmal a domácí Tomáš Grigar s Berkou u střídaček dlouze diskutovali. Nakonec nedošlo na žádné kompromisní řešení a počkalo se až na úplné rozsvícení světel.

"Bylo to nepříjemné. Snažili jsme se zůstat v teple, pořád se hýbat. Maséři nám proklepávali svaly, abychom neztuhli. Asi pět minut předtím, než jsme šli na hřiště, jsme se dozvěděli, že se bude dohrávat. Žádné velké informace jsme neměli," řekl Knapík.

"Bylo to složité, protože se nevědělo, jestli hrát budeme, nebo ne. Kdyby nám někdo řekl, že za půl hodiny budeme pokračovat, tak se podle toho nachystáme. Takhle jsme tam seděli a donekonečna jsme čekali. Bylo těžké se pak do toho zase dostat, když už máte v nohách 70 minut a je taková zima," uvedl mladoboleslavský záložník Daniel Mareček.

Tepličtí zažili podobně komplikované utkání takřka přesně před rokem. Duel s Libercem narušila hustá mlha, kvůli které diváci na tribunách pořádně neviděli dění na trávníku. Zápas se ale rovněž dohrál a domácí zvítězili 2:1.