V létě chválil posily, teď si neví rady. Hapal není v Baníku mužem na svém místě, říká Petržela

V létě chválil posily, teď si neví rady. Hapal není v Baníku mužem na svém místě, říká Petržela
ROZHOVOR

I s českým pohárem neprohráli devětkrát v řadě, v ligové tabulce se sunuli kupředu. Poslední dva zápasy však fotbalisty Baníku nachytaly v nedbalkách. Po ligové porážce 0:1 s Jabloncem se po stejném výsledku pakovali z MOL Cupu, kde tento týden nestačili doma ani na Zlín. A nejen fanoušci se samozřejmě ptají, zda je trenér Pavel Hapal stále mužem na svém místě. „Myslím si, že už ne. On si s tím neví rady, pořád tápe. Zkrátka netuší, jak z toho ven,” prohlásil Vlastimil Petržela, který Baník vedl v letech 2016 až 2017, v rozhovoru pro eFotbal.cz.

Bývalý kouč ruského Zenitu Petrohrad nerozumí tomu, jak mohl slezský celek vypadnout z MOL Cupu se Zlínem, jenž prochází výsledkovou i herní krizí, kterou odskákal trenér Pavel Vrba. „Je to šance, jak se za pár zápasů dostat do Evropy,” kroutí hlavou nad tím, jak ostravský celek přišel o zajímavou příležitost.

Chybu v hráčském kádru však nevidí. Podle něj je na místě se ptát na schopnosti trenéra Pavla Hapala, jenž se Baníku ujal loni v říjnu. Výsledky se však nelepší. Pohárové příčky se vzdalují. V posledních týdnech si u veřejnosti nepomohl ani výroky o tom, že mužstvo potřebuje ještě čas a při domácí prohře s Jabloncem podle něho podalo heroický výkon.

„Jsou to výmluvy. A hodně hloupé,” nešetří jej Petržela. „V létě si pochvaloval, jak je spokojený s doplněním kádru, tak se teď nemůže vymlouvat na to, že tým ještě není hotový a potřebuje čas. Co to má být? Nekonečné množství času v Baníku opravdu není.”

Nejúspěšnější dribléři soudobé české ligy? Dynamo má v nejužší špičce 2 zástupce, bodují i Ewerton, Ghali či Kušej

Logicky se tak nabízí položit dotaz, zda by měl Hapal na lavičce Ostravy setrvat. Mezi fanoušky na sociálních sítích je to velmi časté téma. Petržela má jasno. „Myslím, že už ne. Aby pořád někomu něco dokazoval… Podle mého názoru si s tím už neví rady, tápe. Takový je můj názor, když jako divák od televize Baník sleduji.”

Ovlivnit by to podle současného kouče vlašimské sedmnáctky nemělo ani nedělní utkání na půdě Karviné, která naposledy sebrala tři body Plzni. „Pokud by tam ztratili, budu zklamaný ještě víc. To je zápas, který Baník musí zvládnout. Ale mám takový pocit, že i kdyby se to stalo, tak se nic dít nebude. Dělá to na mě dojem, že trenér Hapal má u vedení silnou pozici, přičemž nerozumím za co.”

Jako příklad, kde změna trenéra zatím zafungovala, uvádí právě posledního soupeře z MOL Cupu ze Zlína. „Červenka přišel do týmu, kde byli hráči strašně dole a najednou prásk! Neprohrál dva těžké zápasy.” 

Hráči s nejvíce přihrávkami do gólové šance? Hlavatý zatím ukazuje záda Doumbiovi, Kubalovi i Birmančevićovi

© FC Baník Ostrava