Marcelo označil triumf v Poháru osvoboditelů za největší úspěch kariéry: Měl jsem vůči Fluminense dluh, Real to pochopí

Marcelo označil triumf v Poháru osvoboditelů za největší úspěch kariéry: Měl jsem vůči Fluminense dluh, Real to pochopí
OBSAHUJE VIDEO

Hráči Fluminense poprvé vyhráli Pohár osvoboditelů. V sobotním finále na Maracaná porazili 2:1 po prodloužení Bocu Juniors. Rozhodující branku dal v 99. minutě John Kennedy.

Fluminense vedlo od 36. minuty díky zásahu Germána Cana, po přestávce však vyrovnal Luis Advíncula. O vítězství Fluminense v prodloužení rozhodl Kennedy, který vzápětí dostal za přehnanou oslavu druhou žlutou kartu a byl vyloučen.

V deseti dohrávala i Boca, která mohla sedmým triumfem v jihoamerické obdobě Ligy mistrů vyrovnat rekord Independiente. Obránce Frank Fabra při strkanici před koncem první části prodloužení udeřil kapitána Fluminense Nina a dostal červenou.

Ronaldo se vrátil na gólovou vlnu. Žebříčkům Saudi League vládne jak mezi střelci, tak mezi asistenty

Fluminense si dosud v Poháru osvoboditelů zahrálo ve finále pouze v roce 2008. Nyní ho k titulu dovedl trenér Fernando Diniz, který je současně i dočasným trenérem brazilské reprezentace.

K triumfu přispěl i bývalý obránce Realu Madrid Marcelo, který vítězství s mateřským klubem označil za největší úspěch v kariéře. "Tady mě připravili na kariéru, tady jsou lidé, kteří mě viděli vyrůstat," citovala Marcela agentura Retuers.

"Měl jsem vůči Fluminense dluh a není lepší pocit než tohle vítězství. Real Madrid to pochopí," přidal pětatřicetiletý Marcelo, který s Realem mimo jiné pětkrát ovládl Ligu mistrů a získal šest španělských titulů.