Semafor F:NL: Tentokrát na Moravě! Polách úřaduje ve Zbrojovce, Vyškovu i Kroměříži dochází dech

Semafor F:NL: Tentokrát na Moravě! Polách úřaduje ve Zbrojovce, Vyškovu i Kroměříži dochází dech

Situace ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE se s koncem podzimu začíná pořádně zamotávat. Zatímco Vyškovu na prvním místě trochu dochází dech, Zbrojovka ho pod vedením Tomáše Polácha nabírá. Na Kroměříž po třetí porážce v řadě padá krize.

ČERVENÁ - KROMĚŘÍŽ SE POTÁPÍ, ČERVENKA CHYBÍ

Kroměříž dlouho moc vidět nebyla, což bylo pro nováčka ve druhé nejvyšší soutěži vlastně pozitivní zprávou. Z klidného středu tabulky ale nyní propadla po třech prohrách na sestupové místo. Panika by mohla klubu ublížit, ale řešení současné bídy v Kroměříži hledat musejí. Tým je patnáctý, jen bod od poslední příčky. Manko na jedenáctou pozici je však pouze tříbodové, takže stačí jednou vyhrát a tabulka může vypadat jinak.

Jenže je tu problém a tím je dlouhodobý trend. V posledních pěti zápasech je v tabulce formy úplně nejhorší. Za tu dobu sice má stejně bodů jako Žižkov a Vlašim, nicméně má nejhorší rozdíl ve skóre a také zmíněné tři prohry za sebou.

Dukla odmítla posun do čela, Jihlava na Žižkově udeřila na konci obou poločasů, Hufova Chrudim řádila na Hané

Ta první přišla ještě pod Bronislavem Červenkou, koučem, který nyní úspěšně zvedá ligový Zlín. Další dvě už přišly bez něj. A propad je znát. Červenka sice nevyhrával zápasy jako na běžícím páse, ale tým pod jeho vedením byl konkurenceschopný.

Prohra s Varnsdorfem byla o gól, předtím remíza s béčkem Sparty a výhra nad Vlašimí. Tomu všemu předcházelo vyrovnané utkání s pražskou Slavií v poháru. A když už Hanáci padli, bylo to těsným výsledkem a po solidním výkonu. Po odchodu Červenky se však Kroměříž trápí. Dva zápasy, dvě prohry, jeden vstřelený gól a šest inkasovaných. Prostě bída.

© MFK Vyškov