Černý v Německu ohromil gólem i běžeckými čísly. Bude ještě lepší, říká Morávek

Černý v Německu ohromil gólem i běžeckými čísly. Bude ještě lepší, říká Morávek

Chvíli to trvalo, ale už se rozjel. Český reprezentant Václav Černý začíná pálit i v Německu ostrými. Nejprve premiérovým gólem vyřadil z pohárové soutěže obhájce z Lipska a další zásah na sebe nenechal dlouho čekat. Bombarďák Wolfsburgu, který přesídlil do Bundesligy z nizozemského Twente, pomohl novému zaměstnavateli k remíze 2:2 s Brémami. „Vašek přechod do Německa zvládá výborně,“ pochválil progres českého reprezentanta pro Livesport Zprávy Jan Morávek. Ten ocenil kromě gólu i Černého další statistické údaje.

Černý se po přesunu do Bundesligy v koncovce trápil. Když smůlu protrhl, bujaře oslavoval. Gól i to, že se stane tatínkem. Pochvaly se dočkal i od kouče Nika Kovače, který se netajil tím, že přechod z Nizozemska do nejvyšší německé soutěže není jednoduchý. Vyhlásil, že Černý dostane čas, aby se plně aklimatizoval. „Další góly přijdou,“ nechal se slyšet kouč.

A za pár dní slova trenéra naplnil, když vyrovnal na 1:1 v duelu s Werderem, když zpětnou přihrávku uklidil netypicky pravačkou do sítě. V 56. minutě jej pak kouč stáhl ze hry, reprezentační rychlík měl splněno. Jeho přestavení pak Livesport ohodnotil známkou 7.1. Dojem pak udělal i na Jana Morávka, legionáře, který v Německu dlouhé roky působil. Ten dokázal pochopit, že Černý potřeboval trochu času na rozkoukání v kvalitnější soutěži. „Udělal krok výš, jeho proces zvykání si probíhá přesně tak, jak bych očekával,“ chválí krajana.

ČERNÝ POKOŘIL PAVLENKOVA NÁHRADNÍKA A PROSADIL SE PODRUHÉ ZA SEBOU, KANEŮV DRUHÝ NĚMECKÝ HATTRICK ODNESL DORTMUND

Ten se musel vyrovnat s hrou ve větší rychlosti, kdy navíc podstupuje řadu soubojů. „Zvládá to výborně. Už dostává minuty a vstřelil i dva góly,“ vidí u Černého jasný pokrok. Neváhá zdůraznit, že se štírek z Wolfsburgu měří s daleko větší konkurencí. Ta je podle Morávka obří.

foto: © VfL Wolfsburg

„V televizi byl na něho hezký záběr, jak toho má už o poločase plné brýle. Schválně jsem se podíval na statistiky a měl naběháno 6,2 kilometru a za sebou měl sedmnáct sprintů To jsou fantastické hodnoty,“ smeká Morávek.

Ve zmíněném utkání s Werderem patři k nejlepším, bez debaty. „Komentátoři se sice divili, že jde brzy dolů, ale mě to nepřekvapilo, na hřišti nechal všechno,“ má jasno Morávek. Naznačí, že Černý by měl mít nyní cestu do sestavy o něco snadnější. Jeho konkurent Wimmer se zranil a to nejspíš dlouhodobě. „Budě mít do základu zase blíž,“ myslí si expert při hodnocení pro Livesport Zprávy.

„Každopádně se mi líbí jeho spolupráce na pravé straně s Joakimem Maehlem. Dobře kombinovali, Vašek byl cítit, měl i další zakončení. Pravá strana byla u Wolfsburgu určitě lepší než levá,“ pokračuje ve chválení Morávek. Myslím, že je Vašek v dobrém klubu, má i kvalitního trenéra. Má všechny předpoklady pro to, aby byl lepší a lepší.

NA ČERNÉHO SE VALÍ V NĚMECKU CHVÁLA. RYCHLÝ, TECHNICKÝ, BUDE DÁVAT GÓLY, VĚŘÍ TRENÉR KOVAČ