Velká útočná jména druhé ligy, která zůstávají přesně v polovině sezony za očekáváním

Velká útočná jména druhé ligy, která zůstávají přesně v polovině sezony za očekáváním

Druhá nejvyšší tuzemská soutěž se nalézá přesně v polovině a zatímco exligoví borci David Huf nebo Jakub Řezníček střelecky září (oba k tomuto datu zaznamenali 12 branek), součástí F:NL jsou i tací, kteří dosud zůstávají za očekáváním. Minimálně tedy z pohledu produktivity.

Příbramský kapitán Josef Hušbauer se například během čtrnácti pobytů v základní sestavě stále netrefil a na přesný zásah na nejvyšší úrovni už čeká od ledna 2021. Úkoly v mužstvu Karla Krejčího má i jiné, nicméně kvůli vlastnímu sebevědomí by skórovat potřeboval.

Ve Vyškově se zatím nechytil křídelník Šimon Falta, s nímž to jde z kopce již od té doby, co opustil Sigmu Olomouc a neprosadil se ani v Plzni, ani v Baníku a ani ve Zbrojovce a také od jeho gólu na profesionální domácí mapě již uteklo dva a půl roku. Za ambiciózní tým, který je doma v Drnovicích, ale dosud naskočil během září a října jen na 200 minut.

Branky se však čekají zejména od útočných tykadel. Dost se čekalo od autora sedmnácti tref z předešlé sezony Tomáše Wágnera z Příbrami. Třiatřicetiletého forvarda sice u řeky Litavky vyřadilo na dva měsíce zranění, nicméně asi i on sám si představoval, že bude mít v polovině ročníku na kontě víc než jeden gól. 591 odehraných minut sice není moc, nicméně není to ani málo.

Druholigové Táborsko si pojistilo klíčového obránce Koného. Podle agenta ho ale brzy čeká nejvyšší soutěž

Jeden gól dosud vstřelil i Jan Silný, jehož v Prostějově zastiňují jak Tomáš Malec, tak Robert Bartolomeu. Osmadvacetiletý útočník sice zazářil v šíleném utkání MOL Cupu, nicméně ve F:NL se ne a ne nastartovat. Byť naskočil do jedenácti utkání (v základu figuroval pětkrát), neprobudili ho ani noví trenéři 1. SK Josef Mazura a Pavel Zavadil. Prosadil se pouze proti svému bývalému zaměstnavateli Líšni, ve které mu to šlo svého času nejlépe. V Jablonci ani ve Zlíně poté nikterak nepřesvědčil.

Více od sebe pravděpodobně čekal také David Vaněček, který přitom přišel ze Sigmy do Opavy jako obří posila, jež se těšila na pravidelné vytížení. Z jedenácti odehraných zápasů ho kouč Brožek vyslal do hry od začátku osmkrát, což zatím dohromady dalo 700 minut. Dvě trefy a obě v září však nejsou nic, čím by se dalo chlubit mimo region. Od té doby už neskóroval a v předešlých domácích štacích na tom byl lépe.

Zcela bez zápisu do střelecké listiny je Michal Škoda, který se do Dukly dorazil z Českých Budějovic. Petr Rada však na Julisce věří jiným a vidět to jde na jeho statistikách - 7 vystoupení, 112 odehraných minut a ani jeden pobyt v základu. To, že se dosud neprosadil, tak vzhledem k vytížení nepřekvapí. Branku si však připsal alespoň v rámci MOL Cupu na Slovácku.

Útočníci, od kterých se ve F:NL čekalo více:

David Vaněček (33 let, FC Slezský Opava) - 11 startů, 2 góly
Tomáš Wágner (33 let, FK Příbram) - 8 tartů, 1 gól
Jan Silný (28 let, 1. SK Prostějov) - 11 startů, 1 gól
Michal Škoda (35 let, FK Dukla Praha) - 7 startů, žádný gól