Druholigové Táborsko si pojistilo klíčového obránce Koného. Podle agenta ho ale brzy čeká nejvyšší soutěž

Druholigové Táborsko si pojistilo klíčového obránce Koného. Podle agenta ho ale brzy čeká nejvyšší soutěž

Momentálně třetí tým druhé nejvyšší soutěže FC SILON Táborsko prodloužil pracovní dohodu s urostlým stoperem Mamadouem Koném. Někdejší mládežnický reprezentant Mali si na jihu Čech protáhne profesní pobyt až do 30. června 2025.

Bývalý hráč francouzského Évianu je součástí kádru kouče Romana Nádvorníka od loňského léta a oporou zadních řad se stal velice brzy.

"Zdobí ho elasticita, dobrá hra hlavou, čisté odebírání míčů i herní inteligence," píše se na oficiálních stránkách fctaborsko.cz.

Společně s Foltýnem, Plachým a Tusjakem utvořil Koné spolehlivou defenzivní formaci, která spolu s Opavou inkasovala nejméně branek v soutěži a brankáři Pastornickému pomohla k nejvíce čistým kontům ze všech gólmanů.

Nejvíce čistých kont ve druhé lize? Na jedničku Táborska nemají ani Šťovíček z Dukly či Stejskal z Vyškova

Možná i proto je o něj zájem jak ve vyšších patrech domácího fotbalu, tak za hranicemi Česka, čímž se v interview pro web budejcka.drbna.cz pochlubil obráncův agent Daniel Chrysostome, jenž na zdejší trh přivedl nejednoho Afričana.

V předešlém soutěžním ročníku 2022/2023 zasáhl šestadvacetiletý zadák do sedmadvaceti utkání a obdržel šest žlutých karet.

V rozběhlé sezoně 2023/2024 absolvoval všech čtrnáct vystoupení, na kontě má jedenu branku a dosud je bez karetního trestu. Absentovat v sestavě nebude ani v nedělním druholigovém taháku proti Dukle.

Třetí tým druhé ligy bude zvelebovat stadion. Bez úprav by se muselo Táborsko v příští sezoně stěhovat jinam...