Proč to Hložek nemá v Bay Areně snadné ani s čísly? Z útočné vozby Bayeru jde strach i bez Schicka

Sledovat XabiBall je čirá radost. Leverkusen dokázal triumfovat v sedmnácti z posledních osmnácti zápasů a jediné decentní zaváhání přišlo uprostřed září v bavorské Allianz Areně, odkud si Bayer nakonec odvezl remízu 2:2.

To, aby Bundeslize nekraloval právě Bayern, se v posledních letech často nestává a posledním týmem, který si připsal titul před jeho současným nepřetržitým panováním třiatřicetinásobného šampiona země, byla v sezoně 2011/2012 Borussia Dortmund. Jen připomínáme, že tehdy ještě v soutěži zářili útočníci jako Huntelaar, Gómez, Pizarro, Podolski, Raúl nebo Mandžukič.

Rozjetému celku ze Severního Porýní-Vestfálska se navíc nedaří pouze v lize, ale i v dalších soutěžích. V posledním kole Německého poháru nadělil pětku Sandhausenu a v Evropské lize od něj obdržel stejný příděl Karabach.

Černý v Německu ohromil gólem i běžeckými čísly. Bude ještě lepší, říká Morávek

Útočníkům Leverkusenu, jimž mimochodem zdatně sekundují i dva fantastičtí krajní obránci Álex Grimaldo a Jeremie Frimpong, kteří se v Bundeslize dohromady prosadili osmkrát, se mimořádně daří a tomu, že je exsparťan Adam Hložek v současné Bay Areně spíše náhradníkem, se nejde příliš divit. Na východním břehu Rýna je konkurence skutečně obří a to je ještě znovu na marodce Patrik Schick.

Byť odehrál jednadvacetiletý český reprezentant v rámci svých čtrnácti vystoupení jen 277 minut čistého času, i tak se stačil podílet na šesti trefách svého mužstva a průměrně pomůže Bayeru ke gólu každých 47 minut, což je nejlepší ofenzivní statistika z celého klubu. Je však pravdou, že nejvíce zářil v poháru proti slabším.

Victor Boniface (k tomuto datu měl prsty v 16 brankách Leverkusenu, jehož je nejlepším kanonýrem), Florian Wirtz (15), Jonas Hofmann (12) či Amine Adli (11) hrají ve velké herní pohodě a může se stát, že rodáka z Ivančic v zimě "vyženou" na hostování ke konkurenci. Ostuda by to však v žádném případě nebyla a úspěchem se zdá být i to, že na Hložka trenérský šéf německého lídra Xabi Alonso ukazuje pravidelně.

Útoční hráči Bayeru Leverkusen v sezoně 23/24:

Victor Boniface - 14 startů, 10 gólů & 6 asistencí, podíl na brance každých 68 minut

Florian Wirtz - 15 startů, 6 gólů & 9 asistencí, podíl na brance každých 66 minut

Jonas Hofmann - 13 startů, 7 gólů & 5 asistencí, podíl na brance každých 84 minut