Bellingham a… nikdo. Real v poslední době sužuje žalostná ofenziva

Bellingham a… nikdo. Real v poslední době sužuje žalostná ofenziva

Návrat Realu Madrid na Santiago Bernabeu po téměř měsíční pauze nebyl takový, jaký fanoušci očekávali. Svěřenci Carla Ancelottiho měli Rayo Vallecano smést. Konečný výsledek 0:0 však místo euforie přinesl otazníky ohledně ofenzivy královského celku.

Jude Bellingham byl na konci viditelně frustrovaný. Nejen kvůli tomu, že jeho tým ztratil body, ale také, že on sám neskóroval. Což ale není jeho chyba, góly mají dávat i jiní. Nedělní zápas tak jasně zanechal pochybnosti o tom, co se stane, když se anglickému záložníkovi nebude dařit.

Během nedávných dobrých výsledků týmu se tato otázka příliš nahlas nekladla, ale Ancelotti se pokusil nabídnout odpověď na sobotní předzápasové tiskové konferenci, když byl dotázán, proč se Vinicius Junior a Rodrygo gólově trápí.

"Dají víc gólů než Bellingham a Joselu," odpověděl s velkým sebevědomím. "To je jasné, o tom nepochybujeme."

V neděli se však tato slova nereflektovala v realitě, protože jeho tým poprvé v této sezoně neskóroval. 

Kane by se potřeboval trefit do černého i na poli nemovitostí, od léta ho stál pobyt v hotelu milion eur

Například Vinicius byl opravdu hodně naštvaný. Během zápasu se mu tolik nedařilo. A když už ano a dal gól, byl odvolaný pro ofsajd. Rodrygo nastoupil v 70. minutě a nevyužil dvě dobré šance. Tato brazilská dvojice má na kontě pět gólů ve všech soutěžích v celkem 26 vystoupeních. Joselu přispěl pěti góly, ale čelí kritice, protože ke skórování potřebuje spoustu šancí. 33letý útočník potřebuje na gól sedm střel. Proti Rayu měl šest střel, ale gól nedal.

Celkem mají Joselu, Vinicius Junior a Rodrygo na kontě 10 gólů, což je o tři méně než Bellingham. 

Bohužel pro příznivce Los Blancos se zdá, že jejich tým nemá odpověď. "Chyběly nám góly a trochu přesnosti v zakončení, ale byl to dobrý zápas," řekl Ancelotti po utkání. "Jsme příliš závislí na gólech Bellinghama? Ne, máme i jiné hráče. Nedělám si starosti s tím, že bychom nedali gól."

Zrádce to schytal! Na gólmana PSG pršely falešné bankovky, fanoušci v Miláně mu pořád neodpustili

Až teď se ale ukáže, jak na tom Real doopravdy je. Bellingham je totiž ze hry.

Když si dvacetiletý mladík v 10. minutě po souboji přivodil problémy s ramenem, atmosféra kolem hřiště zmizela, každý měl strach. Všechny oči se upíraly na něj. Objevila se nosítka, ale nakonec se mu podařilo odejít po svých. Dokonce zápas dohrál, ale s velkým obvazem kolem ramena. "Byl trochu pochroumaný," dodal Ancelotti. "Podrobí se vyšetření. Nemyslím si, že je to vážné, snad bude připraven."

O jeho startu ve středečním zápase Ligy mistrů proti Braze se diskutuje, každopádně Real má situaci ve skupině se stoprocentní bilancí plně pod kontrolou, a tak by mohl Angličana pošetřit. Kdo ale dá gól, když ne on?

Barca nezažívá dobré období. Jsme nekoncentrovaní, nepresujeme dobře, nedaří se nám ani takticky, hlásí Xavi