Cizí těleso, které týmu nedokáže dodat kyslík i velmi drahý problém. Lewandowski čelí na Camp Nou těžké kritice

Cizí těleso, které týmu nedokáže dodat kyslík i velmi drahý problém. Lewandowski čelí na Camp Nou těžké kritice

Na první pohled by se mohlo zdát, že dlouholetý polský reprezentant Robert Lewandowski nezažívá úplně špatný ročník. Dosud zasáhl do třinácti duelů Barcelony a na své konto si připsal šest přesných zásahů a čtyři gólové asistence, což je bilance, jíž by s ním jistě měnila velká spoustu útočníků.

Při bližším prozkoumání jeho přínosu však zjistíme, že se bývalému snajprovi Bayernu a Dortmundu nepodařilo skórovat již šest zápasů v řadě, což se mu naposledy přihodilo před sedmi lety v roce 2016.

Do střelecké listiny se pětatřicetiletý forvard nezapsal ani proti Šachtaru Doněck a to na trávníku strávil kompletních devadesát minut. Nedlouho poté dorazila kritika od španělského listu El Confidencial, podle nějž se z něj pomalu, ale jistě, stává katalánský problém.

Tím spíš, že má na Spotify Camp Nou platnou smlouvu až do 30. června 2026, což se zdá být s ohledem k tomu, že bude slavit na startu příštího soutěžního ročníku již 36 let, docela velkorysé...

Lewandowski v této sezoně LaLigy: 10 startů, 8 pobytů v základu, 748 odehraných minut, 5 gólů, 3 asistence, 2 žluté karty

Zmíněný deník ho navíc nekritizoval pouze za Šachtar, ale zmínil také předposlední ne až tak povedený duel s Realem Sociedad, kdy byl stažen z hrací plochy již po 57 minutách a navíc mu nevyšlo ani nedávné El Clásico...

V Barceloně už se proto podle El Confidencialu nemohou dočkat chvíle, až se ke slavné značce v roce 2024 připojí osmnáctiletý mladík z Atlética Paranaense Vitor Roque, jemuž se zatím v jeho rodné zemi daří a v nové sezoně přetavil 277 poskytnutých minut již ve čtyři trefy. Gólový je také v rámci brazilského národního mužstva do dvaceti let.

"Lewandowski už byl jedním z hlavních viníků prohry v El Clásiku a moc se nepředvedl ani teď. V první půli nevystřelil na branku a rozdal jen čtyři přihrávky. Na hřišti byl cizím tělesem, které Barca nedokázala aktivovat. I když se snažil zapojit do hry, kyslík týmu nedodal. Pro klub se stává velmi drahým problémem. Byť je nevýrazný už od MS v Kataru, i tak má jeden z nejvyšších platů. Zdá se, že je jeho konec čím dál tím blíž. Zatímco Vitor Roque je velmi blízko příchodu do mužstva, on se od něj každým dnem vzdaluje," nebrali si servítky novináři španělského média.

Barca nezažívá dobré období. Jsme nekoncentrovaní, nepresujeme dobře, nedaří se nám ani takticky, hlásí Xavi