Ještě nedávno Mak pyšně pózoval s trofejí, po třech zápasech A-League už má ale v Sydney nového šéfa

Ještě nedávno Mak pyšně pózoval s trofejí, po třech zápasech A-League už má ale v Sydney nového šéfa

I když byl klub FC Sydney založen teprve před devatenácti lety, na australské poměry jde o obra, o čemž svědčí hned pět triumfů v tamní A-League. Celkem z Allianz Stadium pro necelých 46 tisíc diváků v minulosti prošli také Vítězslav Lavička, Karol Kisel nebo Filip Hološko.

V současné době ale prožívá mužstvo z nejlidnatějšího města v Austrálii těžké časy, které odnesl i padesátiletý kouč Steve Corica, který se musel poroučet z trenérské lavičky po více než pěti letech věrných služeb.

Důvod změny je prostý a za vše mohou poslední výsledky. Sydney se po prvních třech kolech A-League nalézá v tabulce po třech prohrách (s Melbourne Victory, Brisbane Roar a Melbourne City) na poslední příčce a lichotivě nezní ani dosavadní skóre 0:7.

Kane by se potřeboval trefit do černého i na poli nemovitostí, od léta ho stál pobyt v hotelu milion eur

Vedení ambiciózního týmu nově vsadilo na odborníka Ufuka Talaye, který přichází do Sydney po čtyřleté misi u konkurenčního Wellingtonu Phoenix. "Ufuk je talentovaný a dynamický trenér, který našemu týmu přinese atraktivní a útočný styl fotbalu," citovala agentura AP slova majitele FC Sydney Scotta Barlowa.

Premiéra ho čeká již 11. 11. ve venkovním duelu proti Adelaide United, které je naopak první a má nejlepší útok v soutěži.

Klub, ve kterém působí druhým rokem také slovenský reprezentant Róbert Mak, jenž zakončil svůj první ročník v Austrálii s deseti trefami, přitom ještě v úvodu října ovládl Australský pohár, když ve finále skolil Brisbane Roar. Mezi střelce se tehdy zapsal právě i bývalý útočník Norimberku, Paoku, Zenitu, Konyasporu či Ferencvárose Mak.

Cizí těleso, které týmu nedokáže dodat kyslík i velmi drahý problém. Lewandowski čelí na Camp Nou těžké kritice