Chorý přiznal, že nominaci do reprezentace nečekal. Teď nechce myslet na plzeňský polštářek

Chorý přiznal, že nominaci do reprezentace nečekal. Teď nechce myslet na plzeňský polštářek

V úterý si plzeňský útočník Tomáš Chorý vychutnal překvapení, když se objevil nečekaně v nominaci národního týmu. Sám přiznal, že nic podobného nečekal ani ve snu. O den později už ale plně myslel na domácí utkání Viktorie s Dinamem Záhřeb. Tvrdil, že s týmem nesmí myslet na to, že mají Západočeši ve skupině Konferenční ligy velký náskok a remíza jim stačí k jistotě postupu.

Svěřenci trenéra Miroslava Koubka při premiéře ve skupinové fázi Konferenční ligy vyhráli všechny tři úvodní duely a v čele tabulky mají šestibodový náskok na Dinamo, kosovský Ballkani a Astanu. Čtvrteční bodový zisk tak Západočechům zaručí účast v jarním play off.

„Bylo by to moc hezké. Ale kdybychom na hřiště šli s tím, že máme nějaký bodový polštářek, nebylo by to vůbec dobré. Na hřiště musíme jít odhodlaní, věřit si, nechat tam sto procent. A když bude každý hráč plnit úkoly, které dostane, věřím, že to zvládneme. A můžeme po zápase zvednout ruce nad hlavu,“ řekl Chorý.

Plzeň chce doma využít už první postupovou šanci, trenéra Koubka děsí jediná věc

Před dvěma týdny rozhodl proměněnou penaltou o vítězství 1:0 v Záhřebu, v Plzni očekává podobný zápas. „Bude to zase o jedné dvou brankách. Teď máme výhodu domácího prostředí, poženou nás diváci. Věřím, že tady bude plno, což bude určitě plus pro nás. Důležité bude vycházet ze zabezpečené defenzivy. A když se tohle podaří, tak my gól stoprocentně dáme,“ uvedl Chorý.

V pondělí ho trenér národního týmu Jaroslav Šilhavý nominoval na listopadová klíčová kvalifikační utkání v Polsku a doma s Moldavskem. „Upřímně musím říct, že jsem to nečekal. Samozřejmě nominace je hezká, prošel jsem mládežnickými reprezentacemi, ale v áčku to bude moje premiéra. Jsem za pozvánku rád. Ale teď je to vedlejší, soustředím se na důležitý čtvrteční zápas. To je pro mě priorita,“ prohlásil olomoucký odchovanec.

Při zraněních Rafiua Durosinmiho a Matěje Vydry je pro kouče Koubka jednoznačně první volbou do útoku. „Na roli útočníka číslo jedna bych moc neodpovídal. Začal Rafik, pak jsem tam byl já a Vydrys. Furt se to obměňovalo, sestava se pořád krystalizovala. Zkoušeli jsme, našli systém, ale pak to zase změnili kvůli zraněním. Není to jenom o mně, ale o celém týmu, jak budeme pracovat. Samozřejmě budu chtít pomoct, jak jen bude v mých silách,“ dodal Chorý.

Chceme se vrátit do Záhřebu s výhrou, Konferenční liga pro nás neskončila, ubezpečuje trenér Dinama Záhřeb