Chelsea i Liverpool upřeně hledí do Bay Areny. Leverkusen ale hlásá, že v zimě Wirtze nedá

Chelsea i Liverpool upřeně hledí do Bay Areny. Leverkusen ale hlásá, že v zimě Wirtze nedá

Sportovní úsek současného bundesligového lídra z Bay Areny vyloučil zimní prodej svého cenného zboží Floriana Wirtze, kolem něhož začínají kroužit slavné kluby Premier League.

Bayer Leverkusen je připraven na těžkou zákulisní bitvu, jejímž výsledkem má být to, aby útočící záložník vydržel na současné adrese ještě nějakou dobu vydržel.

Vážný zájem o hvězdu svého klubu i německé reprezentace s dvanácti mezinárodními starty mají ostrovní giganti Chelsea a Liverpool.

Dvacetiletý talent, jenž přišel do Bayeru v roce 2020 z mládeže 1. FC Köln, má být na roztrhání i přes skutečnost, že je u něj uváděna hodnota 80 milionů liber.

Útoční hráči Bayeru Leverkusen v sezoně 23/24:

Victor Boniface - 14 startů, 10 gólů & 6 asistencí, podíl na brance každých 68 minut

Florian Wirtz - 15 startů, 6 gólů & 9 asistencí, podíl na brance každých 66 minut

Jonas Hofmann - 13 startů, 7 gólů & 5 asistencí, podíl na brance každých 84 minut

Amine Adli - 12 startů, 5 gólů & 6 asistencí, podíl na brance každých 53 minut

Adam Hložek - 14 startů, 4 góly & 2 asistence, podíl na brance každých 47 minut

Výkonný ředitel Leverkusenu Simon Rolfes nastínil současný postoj klubu v interview pro Kicker. "Ne, nikdo nás neoslovil a ani o to teď nestojíme," vzkázal funkcionář na adresu Wirtze, jenž má v Severním Porýní platný kontrakt až do léta 2027.

Klub, jenž nyní táhne úctyhodnou sérii 18 duelů bez prohry, by mohl uvažovat o jeho prodeji v létě 2024, ovšem za rekordní transfer, který by dalece předčil jakýkoliv přestup německého hráče.

Chválený Wirtz v tomto ročníku 2023/2024 odehrál ve třech soutěžích celkem 996 minut a jeho konto zdobí 6 branek a 9 asistencí. To, že jsou v pozoru Jürgen Klopp i Mauricio Pochettino, proto není těžké pochopit.

Proč to Hložek nemá v Bay Areně snadné ani s čísly? Z útočné vozby Bayeru jde strach i bez Schicka