Budoucnost! Na jaké naděje se zaměřit na právě startujícím světovém šampionátu do 17 let v Indonésii?

Budoucnost! Na jaké naděje se zaměřit na právě startujícím světovém šampionátu do 17 let v Indonésii?

Druhý listopadový pátek začíná v Indonésii světový šampionát do 17 let. I když se na něm nepředstaví naděje jako Lamine Yamal, Kendry Páez, Endrick nebo Eli Junior Kroupi, talentů bude k vidění pořád více než dost. Koho by se tedy mohlo na turnaji vyplatit sledovat?

Brankáři v 17 letech ještě nebývají potřebnou oporou svého týmu a velmi často chybují zejména při sbírání vysokých míčů. Minimálně ekvádorský gólman Cristhian Loor působí na svůj věk nesmírně vyspěle a na letošní Copě Libertadores do 20 let zastínil svého o 3 roky staršího kolegu Pinargoteho. Jihoameričtí gólmani to mají s prosazením v zahraničí zpravidla složitější, protože vykazují trochu jiný profil než požaduje evropský fotbal. Právě Loor by ale mohl být jedním z těch, kteří se kvůli svému klidu a schopnostem prosadí.

Mezi nejtalentovanější obránce na turnaji určitě patří Brazilec Vítor Reis z Palmeiras. Mladík obdivující (jak jinak) svého krajana Marquinhose vyniká rychlostí a také dobrou poziční hrou. Právě taktická nevyspělost obránců bývá nejčastější příčinou občasných gólových přestřelek na této úrovni. Reis by naopak měl svému týmu dodávat jistotu.

K dalším nadějným stoperům patří například Španěl Jon Martín nebo vysoký Maročan Abdelhamid Aït Boudlal. Mezi krajními obránci by pak měl excelovat Němec s libyjskými kořeny Almugera Kabar. Jde o velmi ofenzivního krajního beka Dortmundu vynikajícího rychlostí, přesnými centry a tahem na bránu.

Potenciál stát se opravdovou hvězdou má také Argentinec Claudio Echeverri. Na kontě už má i 4 starty za A-tým legendárního River Plate, kde zaznamenal jednu asistenci. Jeho hlavními přednostmi jsou dokonalý driblink a cit pro přihrávku, zkrátka klasický tvůrce hry jihoamerického střihu.

Dalším velmi zajímavým tvůrcem hry je opět Němec Noah Darvich, hájící barvy Barcelony. Na pozici defenzivnějšího záložníka se vyplatí sledovat Ekvádorce Juana Rodrígueze. Jde o hráče jak silného na balonu, tak i velmi silného do defenzivy, kde navíc vyniká agresivitou a nechutí prohrát a vypustit jakýkoliv souboj. Naopak ačkoliv jeho rozehrávka je na velmi slušné úrovni, občas směrem dopředu paradoxně nehraje s takovou intenzitou jako směrem dozadu. Dokonalým univerzálem a jasným tahounem Němců pak bude záložník Schalke Assan Ouédraogo, na nějž už si brousí zuby Bayern.

Mládežnický fotbal je často zaměřený především na útočné poketí hry, proto je množství zajímavých ofenzivních hráčů výrazně vyšší. V tomto směru nelze vynechat Kauã Eliase z Brazílie. Tento 181 cm vysoký útočník se stal nejlepším střelcem kontinentálního šampionátu díky své rychlosti, síle i schopnosti orientovat se v soupeřově vápně. Už v takto mladém věku jde o poměrně komplexního útočníka a nebylo by překvapením, kdyby se rychle přesunul do Evropy. Na turnaji bude hrát i nedávno na EuroFotbalu představený Marc Guiu.

Na závěr je nutnévyzdvihnout také křídelníka Venezuely Davida Martíneze, jelikož díky jeho schopnostem má venezuelský tým šanci potrápit jakéhokoliv soupeře. Jako jeden z mála hráčů do 17 let hraje již pravidelně za A-tým Monagas ve venezuelské lize, kde letos zaznamenal v 8 zápasech gól a asistenci. Další gól a asistenci pak přidal za Monagas v Copě Libertadores. Martínez sice bývá kritizován, že používá hlavně levou nohu, jinak ale má vlastně úplně vše, co má ofenzivní hráč mít. Má dokonalý driblink, skvěle vytváří šance a má dělovou a často nechytatelnou střelu levou nohou. Připomíná trochu svého vrstevníka Kendryho Páeze, jen ta pravá noha Martíneze trochu víc limituje... I tak by se ale měl údajně brzy z Monagas přesunout do slavného Ajaxu.

Obrovský potenciál a ohromná vyspělost. Talent PSG je nejmladším reprezentantem Francie od roku 1911