Sešívaná euforie: Emoce, rýpance a Tecl se Škodou v akci! Třetiligový šlágr vyhrála Slavia B

Sešívaná euforie: Emoce, rýpance a Tecl se Škodou v akci! Třetiligový šlágr vyhrála Slavia B

Červenobílá radost se rozlila v neděli po obědě areálem Xaverova. Slavia B vyhrála šlágr podzimu nad Hostouní 2:1 a poskočila do čela tabulky ČFL před svého rivala. K vidění pak byla tradiční děkovačka v podání domácích, netradičně pojala pozápasové dění i poražená Hostouň. „Splnili jsme náš cíl pro podzim, teď to ještě dotáhnout na jaře,“ neskrýval úlevu trenér Slavie B David Střihavka.

Že se hraje v Horních Počernicích výjimečný zápas bylo znát dlouho před výkopem. Do zahajovacího hvizdu chybělo zhruba třicet minut a asi dvacítka fandů Slavie už halekala vyhlášené chorály spojené s vršovickým klubem. „Kdo není za brankou, fandí Spartě,“ neodpustila si skupinka rýpanec do letenského rivala. Pokud by to byla pravda, mohli by se na Letné radovat. Hlavní tribuna se totiž docela slušně plnila… Převahu měli pochopitelně vyznavači slávistické kombinace barev, ani fandů malého středočeského klubu však nebylo málo.

V hledišti se čile debatovalo, koho že Slavia B vytasí do šlágru, aby se talentovaní slávisté na poslední chvíli dostali do čela tabulky. Když pak týmy nastoupily na trávník, bylo jasno. „Měl tam být Standa Tecl, ale nevidím ho,“ divil se jeden z důchodců fandících Slavii. Vrstevník sedící vedle jej vyvedl z omylu. „Je tam, je to ten nejtlustší,“ zahlásil pobaveně na adresu srdcaře, který když je šance, nemá problém za třetiligovou Slavii B nastoupit.

Foto: Nikol Kuncová

Na první dobrou zaujal i trenér hostů Dominik Rodinger. Bývalý vynikající brankář a nyní trenér se netajil tím, že je zápas šlágrem podzimu. Na střídačku přišel v saku, košili a kravatě. Sako brzy odložil, protože stejně jako jeho protějšek na straně Slavie B strávil drtivou většinu času před lavičkou. Co chvíli oba trenéři měli svým týmům co říct. Pochvala střídala výtky, co mohlo být provedeno lépe. Na trávníku se každopádně rozjela partie, která převyšovala parametry třetí ligy.

Slavia B šla brzy do vedení, to už vyskočila celá slávistická lavička a oslavovala trefu šikovného Nigerijce Ogungbayi. Při další příležitosti fanoušci vzývali zkušeného ligistu Tecla. „Standa to tam dá,“ přál gól zkušenému útočníkovi jeho dřívější kritik. Jenže chlapíkovi v dresu s jedenáctkou na zádech nebylo přáno. Zahodil i velkou tutovku. Okamžitě byl místo miláčka ochozů nepřítelem. „Ten byl dal gól možná za naše céčko,“ zlobil se příznivec sešívaných a zdůrazňoval, že měl útočník před sebou odkrytou branku. Jenže míč mezi tyče nedostal. „Když může být v reprezentaci Chorý z Plzně, tak je možné všechno,“ dostala se na seznam rýpanců také opora Viktorie Plzeň.

Foto: SK Slavia Praha

Svou porci schytal i trenér hostů Rodinger, co chvíli křičel na svůj tým a dvakrát se ve snaze urychlit hru vydal pro míč i před střídačku Slavie B. „Vezmi si sako a sedni,“ slyšel kouč podzimní senzace ČFL z Hostouně. Nápovědu však neposlechl.

Jestli do přestávky bylo šancí méně, start do druhé půle byl hektický. Domácí z penalty pojistili náskok, jenže za čtyři minuty už svítil na ukazateli skóre výsledek 2:1. „Hostouň jedeme,“ ozývalo se spíše nesměle na tribuně. „První nebezpečná akce do vápna a hned gól,“ promlouval polohlasem před střídačkou zklamaný domácí lodivod Střihavka.

V šedesáté minutě stáhl z placu ligistu Tecla, kterého vyprovodil bouřlivý potlesk, a na trávník nastoupila jiná z legend. Na hrotu začal operovat Milan Škoda a fanoušci ho přivítali stylově. „Milan Škoda šampión,“ znělo z kotle nejvěrnějších. Slavia B už ale další branku nepřidala, jednou hosty zachránilo břevno. V závěrečném náporu pak sahali po remíze hosté. Bývalý hráč Slavie B, nyní hostouňská opora David Štětka ale trefil jen tyč. Další pokus vykopl na čáře obránce. Hostouň už míč do sítě nedotlačila ani po sérii rohových kopů, a tak se po vypršení nastavení rozjela na place slávistická oslava..

Vzpomínka na Blšany ožívá, Hostouň vládne ČFL a drtí konkurenci. Ve druhé lize neskončí

Potlesk na otevřené scéně, pokřik „Hoši děkujeme,“ znělo po závěrečném hvizdu. Sešívaní se jako jeden muž vydali ke kotlíku za brankou, kde po vzoru ligové Slavie u Tribuny Sever absolvovali děkovačku. Nadšení neznalo mezí. Oslavu si nenechali ujít ani zkušení Milan Škoda a Stanislav Tecl. „Všechno jsem si moc užil. Stejně jako rostou hráči, tak rostou i fanoušci. Věřím, že řada těch kluků v budoucnu děkovačku zažije pod Tribunou Sever,“ smál se po vítězném loučení s fanoušky Tecl.

Štěstím zářil trenér Slavie B David Střihavka. „Jsem nadšený, jak to probíhalo. Povedlo se to klukům na hřišti. Výhra se nerodila hladce, jsem pyšný na celý tým. Zvládli jsme to. V polovině jsme splnili mini cíl a teď budeme kluky dál vylepšovat a posouvat. Věřím, že na jaře budeme ještě silnější,“ tvrdí kouš Slavie B, který v roli hráče získal mistrovské tituly se Spartou, Slavií a Plzní.

„Představoval bych si to snad v menších nervech, emoce byly vyšponované dost, ale to k tomu patří.. Kluci už jsou profíci, musí si zvyknout," hodnotil Střihavka. Jeho svěřenci na domácí půdě byli stoprocentně úspěšní. „Soupeř hrál v závěru vabank, ale uskákali jsme to,“ oddechl si kouč Slavie.

Hosty si pro změnu svolal do hloučku Rodinger. „Za to, jaké utkání jste odehráli, na sebe můžete být hrdí. Děkuji vám za výkon i za celý podzim,“ odměnil své svěřence promluvou od srdce. Když pak oba týmy zmizely v kabinách vydal se k šatně Slavie B. „Chtěl jsem klukům popřát k vítězství, poděkovat jim za dobrý zápas a taky vyjádřit kredit Davidu Střihavkovi, odvádí v roli trenéra skvělou práci,“ vysvětloval trenér Sokola Hostouň.

Emoce, které zápas přinesl, vítal. „Zápas je válka, tam mě soupeř nemusí mít rád. Ale po skončení to musí být jinak,“ vykládal a jedním dechem znovu děkoval svému týmu. „Je skvělé, co se nám povedlo. Před sezonou tohle nikdo nečekal,“ dodal hrdě.