Opora Hostouně nemůže dostat Barcelonu z hlavy. Bránit Tecla se Škodou byla čest, tvrdí po šlágru se Slavií B

Opora Hostouně nemůže dostat Barcelonu z hlavy. Bránit Tecla se Škodou byla čest, tvrdí po šlágru se Slavií B

Válí za Hostouň, ale srdcem je pořád slávista. A z hlavy nemůže dostat Barcelonu. Defenzivní opora malého středočeského klubu David Štětka má sešívané srdce i minulost. V sešívaném dresu odehrál zatím největší utkání kariéry, kdy se postavil v mládežnické Lize mistrů gigantům. V neděli se ale ve šlágru snažil klub svého srdce porazit. „Chybělo pár centimetrů,“ mrzelo mladíka, že chvíli před koncem místo srovnání orazítkoval tyč a Slavia B vyhrála 2:1.

Hostouň tak v posledním podzimním kole přišla o první místo v tabule A skupiny ČFL. To přenechala slávistickým nadějím. Na začátku druhé půle prohrávali Středočeši 0:2, jenže pak dokázali šlágr třetí ligy pořádně zdramatizovat. „Druhá inkasovaná branka z penalty nás probrala. Škoda, že jsme to takhle nechytili od začátku,“ vykládal už klidně po duelu plném emocí jednadvacetiletý hráč „Ve druhé půli byl výkon skvělý, byl to dobrý fotbal,“ dodal.

Ve středu hřiště si nejprve se spoluhráči vyslechl poděkování od trenéra Dominika Rodingera, který neskrýval, jak je na tým hrdý. Po očku sledoval děkovačku Slavie B, které se účastnily i slávistické ikony. Prvních šedesát minut odehrál Stanislav Tecl a duel pak dohrál Milan Škoda. Ani jeden z nich branku nedal. „Pro mě byla velká čest, že jsem proti nim hrál,“ svěřil se  

Sešívaná euforie: Emoce, rýpance a Tecl se Škodou v akci! Třetiligový šlágr vyhrála Slavia B

Ikony Slavie prý znal z doby, kdy dostal šanci během reprezentační pauzy před lety trénovat s áčkem vršovického klubu. „Jsou to skvělí kluci. Je super, když jdou hrát takhle za béčko a předávají zkušenosti mladým klukům a na starý kolena si kopnou proti nám,“ tvrdil nadšeně. Známé tváře ale rozhodně nešetřil, chtěl je porazit. „Dostali něco naloženo, ale to jsem dostal i já od nich,“ usmál se s tím, že Tecl ani Škoda nepoznali, že hrají proti bývalému slávistovi.

foto: Sokol Hostouň

Ostatně sen o tom, že se jednou do Slavie vrátí tajně nosí v srdci dál. „Pořád jsem to nevzdal. Věřím, že se nakopnu v Hostouni, jednou bych se do Slavie rád vrátil. Do béčka už ne, tam jsou mladší kluci, ale hrát za áčko, to by mi vonělo,“ přiznal bez rozpaků defenzivní opora Sokola Hostouň, jehož dres obléká už dva roky. V sešívaném dresu také odehrál zatím největší bitvy kariéry. V mládežnické obdobě Ligy mistrů hrál proti gigantům jako jsou Barcelona, Inter Milán či Dortmund.

„Určitě bych vypíchnul zápas s Barcelonou, kdy jsme hráli tam. Krásný zápas, který jsem si užil asi nejvíce. Byl dramatický, vyhráli jsme 3:2 a ještě se pak dostali na zápas áčka. To byla skvělá podívaná,“ zasnil se při vzpomínce a vrátil se třetiligové hostouňské reality. „Je nádhera, že na šlágr se Slavií přijeli naši fanoušci. Snad jsme jim taky na podzim udělali hodně radosti a doufám, že na to na jaře navážeme,“ dodal.