Největší pocta, zářil plzeňský tvrďák Chorý na srazu reprezentace. Doufá, že v Olomouci nastoupí

Největší pocta, zářil plzeňský tvrďák Chorý na srazu reprezentace. Doufá, že v Olomouci nastoupí

Konečně se dočkal. Útočník Tomáš Chorý už několikrát figuroval mezi náhradníky, premiérovou pozvánku do reprezentace ale dostal až nyní na závěrečné zápasy kvalifikace mistrovství Evropy v Polsku a s Moldavskem. Osmadvacetiletý bojovník ve videorozhovoru pro média od FAČR doufal, že se dostane na trávník v utkání proti Moldavsku v Olomouci, kde se narodil. "Těším se na to a doufám, že dostanu příležitost a na trávník vyběhnu," přál si.

"Žádné náznaky jsem neměl. Vždy jsem byl v náhradnících, říkal jsem si, že jednou to snad přijde. Jsem rád, že nominace přišla teď a doufám, že týmu budu moci co nejvíce pomoct," prohlásil Chorý.

Prošel mládežnickými reprezentacemi, ale na první pozvánku do národního A-týmu čekal až do 28 let. I vzhledem ke svým zkušenostem při příjezdu na premiérový sraz nervózní nebyl. "Vzal si mě pod křídla Jindra Staněk. Doufám, že mě tady ještě provede," řekl Chorý s úsměvem.

Doufám, že se trenér rozhodne dát mi nějaké minuty, říká na svém premiérovém srazu boleslavský expres Kušej

"Nervózní jsem ani nijak nebyl. Vesměs se všemi kluky se znám, jak z ligy, tak znám i ty ze zahraničí. Nešel jsem do neznámého prostředí. Ale myslím, že úplně všechno ze mě pořádně spadne až na hřišti," doplnil Chorý.

V posledních dvou soutěžních zápasech za Plzeň skóroval. "Doufám, že jsem přijel ve formě. Není to jen o těch gólech, chci týmu pomoci i jinak. Mými přednostmi, které mám. Doufám, že je využiju na 100 procent a bude to ku prospěchu," poznamenal Chorý.

foto: FC Viktoria Plzeň

Přál by si naskočit aspoň na pár minut v druhém listopadovém utkání v pondělí proti Moldavsku v Olomouci, odkud pochází. "Jedu domů. Určitě mě přijde podpořit rodina, samozřejmě manželka, která přijede z Plzně. Těším se na to. Doufám, že dostanu příležitost a na trávník vyběhnu," uvedl Chorý.

Věří, že mu pomohou zkušenosti z evropských pohárů. S Plzní si zahrál skupiny Ligy mistrů, kde vloni narazil i na Roberta Lewandowského, hlavní hvězdu polské reprezentace. "Evropské poháry by se k tomu trochu daly přirovnat. Bude to takové tempo, bude to rychlé, agresivní. Myslím, že rozhodne jedna dvě branky a já věřím, že je dáme my," řekl Chorý. "Nachystám se na zápas jako na každý jiný. Samozřejmě specifické to bude v tom, že to bude v národním mužstvu. To je asi největší pocta pro fotbalistu. Věřím, že se na to dobře nachystám nejen já, ale celý tým a dotáhneme to do zdárného konce," doplnil.