Rád bych si zahrál s Messim, určitě by mi u pár gólů asistoval, hlásí Kane. Jaké legendy obdivoval dříve?

Rád bych si zahrál s Messim, určitě by mi u pár gólů asistoval, hlásí Kane. Jaké legendy obdivoval dříve?

Třicetiletý kapitán Albionu Harry Kane už střílí mraky gólů přesně dekádu a pro mnoho současných hráčů je idolem či hrdinou. I současný ostrostřelec Bayernu Mnichov však měl své oblíbence a právě o nich promluvil v nedávném interview pro ESPN.

Rodák z Londýna obdivně sledoval kariéry útočníků typu Teddyho Sheringhama, Alana Shearera nebo Waynea Rooneyho, s tím, že v Premier League rád sledoval ofenzivní hody Ruuda van Nistelrooye, jenž ve své době řádil v barvách Manchesteru United. Jeho úplně prvním vzorem však byl jeden z jeho předchůdců v anglickém národním mužstvu David Beckham.

Bývalý snajpr Tottenhamu Hotspur mimo jiné čelil i dotazu, s jakou globální hvězdou by si rád zahrál v jednom mužstvu a myšleny byly opravdu ty nejtěžší kalibry jako Lionel Messi (Inter Miami) nebo Cristiano Ronaldo (Al Nassr).

Šokující tituly klubů? Jízda Kuky s Kadlecem, pohádka Vlků s Džekem i česká stopa ve Španělsku

Nad svou odpovědí pak nejlepší střelec mistrovství světa roku 2018 moc dlouho neváhal a pokud by si mohl vybrat, zvolil by si kapitána argentinské reprezentace, jehož osobní konto zdobí osm Zlatých míčů.

"Rád bych si zahrál s Lionelem Messim. Je to jedna z největších fotbalových postav. Určitě by mi dokázal nabídnout pár asistencí," prohlásil trojnásobný nejlepší střelec Premier League, jenž nyní bezpečně vládne kanonýrům také v Bundeslize, v níž má po jedenácti absolvovaných duelech na kontě 17 tref.

Takový scénář je však stále méně a méně reálný. Kariéra největší hvězdy MLS se pozvolna chýlí ke konci a autor čtyř branek v letošní skupinové fázi Ligy mistrů má v Allianz Areně platný kontrakt až do 30. června 2027.