Kuchta se pere se střeleckým půstem.. Ukončit jej chce nejlépe už v Polsku, věří i Čvančarovi

Kuchta se pere se střeleckým půstem.. Ukončit jej chce nejlépe už v Polsku, věří i Čvančarovi

Je to bída. Střelecký půst je třeba co nejdříve zlomit. To dobře ví šestadvacetiletý útočník Sparty Jan Kuchta, který nedal gól už více než měsíc. Teď by rád střelecký půst zlomil v dresu národního týmu. Nejlépe pak už v pátečním utkání kvalifikace mistrovství Evropy v Polsku.

Kuchta dal naposledy gól 8. října v lize při vítězství Sparty 3:1 v Hradci Králové. Od té doby střelecky mlčí, i kvůli tomu, že ne vždy nastupuje na pozici hrotového útočníka. "Trošku se s tím peru. Cítím to tak, že jsem prospěšný týmu i z pozice číslo deset, že dokážu třeba i dostat spoluhráče do koncovky. Co se týče zakončení, moc tam teď ani toho do vápna nelítá, takže nemáme z čeho dát gól," řekl Kuchta.

"Myslím, že je to nějaké krátké období, v tréninku na tom pracujeme. Důležité jsou hlavně body. Je to podle mě otázka času, kdy to tam zase začne lítat. Jak to tam začne lítat, zase budu dávat góly," doplnil útočník, který se Spartou i tak vede ligovou tabulku.

Česká reprezentace přišla před kvalifikační bitvou v Polsku o záložníka Sadílka

Střelecký půst by mohl prolomit v reprezentaci v pátek ve Varšavě. V březnu dal Polsku při domácím vítězství 3:1 jeden ze svých tří gólů v národním mužstvu. "Bylo by to hezké prosadit se v Polsku, bylo by to dobré pomoci mančaftu. Ale samozřejmě ještě neznáme sestavu, to bude až na zítřejším tréninku. Budeme rádi, když to nějak dokopeme k postupu. Je jedno, kdo dá gól," poznamenal Kuchta.

foto: © AC Sparta Praha

Věří, že český tým by mohl vybojovat postup už v předposledním utkání skupiny v Polsku. K tomu potřebuje zvítězit a zároveň spoléhat na to, že Moldavsko doma ztratí body s lídrem tabulky Albánií. Bez ohledu na další výsledky pošle národní mužstvo na šampionát do Německa případná pondělní domácí výhra na závěr kvalifikace nad Moldavskem.

"Cíl máme takový, že to chceme zvládnout už s Polskem. Vyhrát v Polsku by bylo nádherné. Myslím, že to bude jinačí zápas než ten v Praze. Už jen proto, že vyměnili trenéra, je to jiný typ než předchozí," řekl Kuchta.

"Mají i některé nové hráče, možná to bude těžší, než kdyby tam byla ta zarytější jména. Noví hráči se budou chtít předvést před fanoušky i trenérem. Nic nám nedají zadarmo. Takže očekávám, že to možná bude ještě mnohem těžší než v Praze. Tři body by byly zlaté," mínil Kuchta.

Lednová změna? Kušej je domluven s agentem, vedením i Kuličem, že do posledního duelu nebudou nic řešit

Na úvod srazu v pondělí netrénoval s týmem. "Měl jsem trochu náročnější pozápasový režim po utkání v Ostravě. Vystupoval jsem v Hradci Králové, protože jsem s manželkou jel na ultrazvuk. Pak jsem jel na reprezentaci. Takže jsem měl přizpůsobený režim. Byl jsem na hotelu a měl jsem kompenzační cvičení s kondičním trenérem. Dobil jsem baterky a jsem připraven," uvedl Kuchta.

Je rád, že se do nominace nakonec dodatečně dostal i jeho bývalý spoluhráč ze Sparty, útočník Mönchengladbachu Tomáš Čvančara. "Prostě v Německu ukazuje kvalitu. Že byl dodatečně povolán, je samozřejmě věc trenéra. Všichni víme, že takový útočník nám může pomoct," řekl Kuchta.