Kdyby v zimě přišla nabídka na Králika, Dynamo ho uvolní. Svolení hostovat ve druhé lize bude mít i Andrew

Kdyby v zimě přišla nabídka na Králika, Dynamo ho uvolní. Svolení hostovat ve druhé lize bude mít i Andrew

Dynamo, které se po polovině základní části propadlo na poslední místo, už před pár dny opustil zkušený univerzál Jakub Hura. Majitel Českých Budějovic Vladimír Koubek jeho nečekaný konec okomentoval tak, že se klub rozhodl vydat cestou, že bude jeho tým složen pouze z kvalitních hráčů jak po fotbalové, tak charakterové stránce.

V zimní přestávce by mohli zamávat Střeleckému ostrovu další dva hráči, a sice zkušený slovenský zadák Martin Králik (28) a třetí brankář Colin Andrew (19).

Bývalý obránce Žiliny přitom naskočil do všech patnácti podzimních ligových duelů a jeho konec může být pro některé fanoušky překvapením. Tím spíš, že v předešlých třech ročnících odehrál na jihu země téměř všechno...

"Maťovi končí smlouva 30. června příštího roku. Máme s ním ale dohodu. Uvidíme, jak se jeho hra bude vyvíjet. Když se vrátí na správnou výkonnostní úroveň, tak tady smlouvu dohraje. Když by v zimě přišla nabídka, tak jsme domluvení, že bychom ho uvolnili," citoval web dynamocb.cz slova již zmíněného předsedy představenstva.

Bývalý mládežnický reprezentant našich východních sousedů, jenž ha Dynamo debutoval v první lize v srpnu 2020 nepovedeným domácím střetem se Slavií (0:6), by při naplnění takového scénáře mohl zamířit zpět do své rodné země.

Primář mi doporučil, ať se hned nepřerazím o tyčku, usmívá se Dostál. Po těžkém úrazu zlínská jednička září

Mužstvo, které aktuálně táhne nelichotivou sérii čtyř proher za sebou, by mohl dočasně opustit také nadějný brankář Andrew, před nímž jsou v klubové hierarchii jak Martin Janáček, tak Dávid Šipoš. V jeho případě by však mělo jít jen o hostování kvůli většímu hernímu vytížení mezi dospělými.

Béčku pomohl gólman se smlouvou až do 30. června 2026 ve třetiligové skupině A k průběžné páté pozici a podle šéfů se v ČFL jeví velmi dobře, s tím, že například proti vedoucí rezervě Slavie odchytal neskutečný zápas.

"Je to velmi nadějný brankář. Budeme s ním pracovat a počítáme s ním. On je příklad toho, jak bychom chtěli s hráči pracovat, dostávat je přes B-tým do A-týmu. Za rezervu má odchytanou půl sezony a vypadá dobře, musí být však trpělivý. Má naši podporu a ví to," doplnil vlastník, na nějž navázal sportovní ředitel Milan Čadek. "Kdyby byla možnost, že by mohl jít na hostování do druhé ligy a chytal by tam, svolení by dostal. Musí ale chytat, to je pro něj teď nejdůležitější," upozornil funkcionář.

Jugas o Polsku i návratu do Zlína: V přímý postup už tu nikdo nevěří. Za Červenku jsem rád