Hvězda v průšvihu. Neymar čelí ve Francii obvinění kvůli nelidskému chování

Hvězda v průšvihu. Neymar čelí ve Francii obvinění kvůli nelidskému chování

Slavný Neymar je podle francouzského listu Le Parisien v pořádném průšvihu. Na hvězdu, která do léta působila v PSG, podala žalobu žena, kterou delší čas Brazilec zaměstnával. Tvrdí, že chování slavného hráče bylo nelidské. Pokud se obvinění potvrdí, může mít slavný brazilský reprezentant vážné problémy.

Jako by neměl trablů málo. V polovině října utrpěla hvězda klubu Al-Hilal a brazilské reprezentace vážné zranění kolena a musela s rupturou předního zkříženého vazu a poškozeným meniskem na operaci. Zranění může vyřadit „kanárka“ ze hry až na deset měsíců. Teď to navíc vypadá, že může mít hráč i další vážné problémy, a to se zákonem.

List „Le Parisien“ zveřejnil informaci, že byla na Neymara podána žaloba u francouzského pracovního soudu. Žena, která od ledna 2021 do října 2022 pracovala jako pomocnice v domácnosti na jeho panství v Bougival u Paříže, tvrdí, že byla vykořisťována. Neymar ji údajně zaměstnával načerno a za šílených podmínek.

Žena prozradila, že pracovala 60 hodin týdně, neměla ani den volna a brala 15 eur na hodinu. Nedostala ani den placené dovolené, navíc ji prý hvězdný Brazilec nutil pracovat i v době těhotenství. List uvádí, že musela do zaměstnání i dva týdny před porodem. Poté už práci opustila. Vysvětlení, proč se šílenými podmínkami souhlasila, je prý jednoduché. Donutila ji k tomu tíživá finanční situace. Musela nějak uživit čtyři děti.

foto: © Al Hilal Saudi Club

Po Neymarovi nyní žena požaduje odškodnění ve výši 368 000 eur. Právníci tvrdí, že Brazilec využil nejistoty jejich klientky k tomu, aby žena pracovala v nedůstojných podmínkách. Porušil prý také základní principy pracovního práva. „Je nám líto, že takový člověk mohl být tak nelidský a dokonce zašel tak daleko, že naši klientku pár dní před předčasným porodem vyhodil, když si stěžovala na bolest,“ napsali v prohlášení právníci pětatřicetileté ženy. Budou prý požadovat, aby měl případ pro hvězdu i trestněprávní důsledky.

Neymar opustil Paříž letos v srpnu, když přestoupil z PSG do Al-Hilal. Saúdové za něj zaplatili 90 milionů eur. Ve svém novém klubu stihl nastoupit pouze pětkrát a vstřelil jeden gól.

Benzema: Do pěti let bude mít saúdská liga ty nejkvalitnější hráče z celého světa, pak ji bude sledovat naprosto každý