V Jablonci mají jasno, ve čtvrtfinále chtějí Radovu Duklu: I fanoušci by si přáli, aby k nám na Střelnici přijel

V Jablonci mají jasno, ve čtvrtfinále chtějí Radovu Duklu: I fanoušci by si přáli, aby k nám na Střelnici přijel
OBSAHUJE OHLASY

Jablonec už se dokázal dostat z nejhoršího, v prvoligové tabulce mu náleží průběžná dvanáctá pozice a po vyřazení Dynama České Budějovice se může těšit ze statusu čtvrtfinalisty domácího poháru.

"Čtyři zápasy jsme teď neprohráli. Doufám, že jsme na nějaké vlně, tak abychom mohli zbytek sezony dohrát tak, abychom mohli být trochu spokojeni,“ líčil po vyloupení Střeleckého ostrova kouč severočeského souboru Radoslav Látal, podle nějž se hrají pohárová utkání trochu jinak.

Na jihu země pomohl k úspěchu sedmadvacetiletý středopolař Miloš Kratochvíl, který na webu fkjablonec.cz jen potvrdil slova svého trenérského šéfa. "Trošku si to sedalo, snad jsme teď na dobré cestě. Postup pro nás byl důležitý a klíčový, poháru dáváme sto procent," upozornil bývalý hráč Zbrojovky, Senice i Baníku Sokolov.

Bývalý mládežnický reprezentant Česka, který prošel plzeňskou akademií, by si přál do jarního čtvrtfinále MOL Cupu soupeře, přes kterého by se dalo projít k bitvám "o bednu" a případné finále.

Nejstarší fanynka Sparty poděkovala "Rosovi" za splněné přání: Hlavně aby kluci hráli srdcem a ne pro peníze

Jeho zaměstnavatel ze Střelnice je ostatně historicky třetím nejúspěšnějším klubem domácích pohárových bojů se dvěma triumfy, osmi finálovými účastmi a dvanácti pobyty v semifinálové fázi. Vícekrát ve čtvrtfinále byla z celé tuzemská branže pouze slavná pražská "S"...

Jeho přáním pro los tak je druhý tým F:NL Dukla, jíž vede jeho dobrý známý Petr Rada. "Teď se to tam už bude vyřazovat mezi sebou. Jsou tam ještě nějaké druholigové týmy. Bavili jsme se o tom s klukama. Myslím, že i fanoušci by si to přáli, aby k nám na Střelnici přijel. Asi by to bylo i pro něj hezké, nějaká ta nostalgie. Lidi ho měli v Jablonci rádi, když tu byl, tak to by byl asi ideální scénář," zakončil Kratochvíl.

Pětašedesátiletý Rada, který koučoval na území Miroslava Pelty od ledna 2018 do dubna 2022, skončil ve své první sezoně na Julisce čtvrtý a nyní je s dejvickým mužstvem po podzimu na stříbrné příčce. Jeho Dukla na letošní pohárové cestě dokázala vyřadit Sokol Hostouň, Loko Vltavín, Vyškov i Slovácko.

Dynamo vyřadil vlastňák Niklova syna, Plzeň nasměrovali v Olomouci do čtvrtfinále poháru Šulc a Cadu